ВАРШАВА. Продовжується робота Міжнародної конференції у Варшаві

ВАРШАВА. Продовжується робота Міжнародної конференції у Варшаві
ВАРШАВА. Продовжується робота Міжнародної конференції у Варшаві

 

   3 жовтня 2013 в Центрі православної культури імені святих Кирила і Мефодія у Варшаві продовжила роботу Міжнародна конференція «Примирення в Центральній і Східній Європі. Нові виклики». Конференція організована робочою групою «Примирення в Європі – завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі та Німеччині». Як повідомлялося раніше, Українську Православну Церкву в даному заході представив проректор з науково-богословської роботи Київської Духовної Академії і Семінарії Володимир Бурега.
 
   Другий день роботи конференції був присвячений обговоренню проблем польсько-українського примирення у зв’язку з 70-річчям Волинської трагедії. У першій половині дня було заслухано дві програмні доповіді, присвячені цій події. Від польської сторони виступив доктор історичних наук, член ради Польського Інституту національної пам’яті професор Гжегож Мотика, який розповів про оцінки Волинської трагедії у польській історіографії, а також про ініціативи польсько-українського примирення, що висувалися в 1990-2000 роки.
 
   Від України виступив доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин Київського славістичного університету Ігор Іванович Ілюшин. Його доповідь була присвячена історичному аналізу подій 1943-44 років на Волині. Доповіді викликали жваву дискусію.
 
   Далі за програмою відбувся круглий стіл, в якому взяли участь представники Польської Православної Церкви, Римо-Католицької Церкви в Польщі та Української Греко-Католицької Церкви, під час якого пан Бурега розповів про зміст заяви Української Православної Церкви, опублікованої у зв’язку з 70-річчям Волинської трагедії.