Вітальне слово Предстоятеля УПЦ з нагоди 1000-річчя Лядівського чоловічого монастиря

 

 
ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ АГАПІТУ,
АРХІЄПИСКОПУ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКОМУ І ШАРГОРОДСЬКОМУ

ЙОГО ВИСОКОПРЕПОДОБІЮ,
АРХІМАНДРИТУ АНТОНІЮ,
НАМІСНИКУ СВЯТО-УСІКНОВЕНСЬКОГО
ЛЯДІВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ

Ваше Високопреосвященство!
Ваше Високопреподобіє!Дозвольте в цей святковий день від усього серця привітати вас зі знаменним ювілеєм – 1000-літтям Лядівського чоловічого монастиря!


Православна Церква на українських землях має давню і славетну історію. Цього року ми святкували 1025-ліття Хрещення Київської Русі. І ось нині свій 1000-літній ювілей святкує Лядівська обитель. Серце переповнюється благоговійним трепетом, коли усвідомлюєш, що чернече життя на цьому святому місці почалося тисячу років тому, коли у Києві ще князював святий рівноапостольний князь Володимир. Давнє передання пов’язує заснування цієї обителі з іменем першопочатківця чернечого життя на Русі – преподобного і богоносного отця нашого Антонія Печерського.


За свою довгу історію Лядівський монастир знав як часи розквіту, так і майже повного занепаду. Однак Господь зневаженим не буває. Всемогутній Божествений промисл зберіг для нас цю унікальну пам’ятку нашої історії. П’ятнадцять років тому в монастирі було відроджено чернече життя, і сьогодні стіни стародавніх печер знов наповнює молитва. Обитель відновлює та зберігає давні традиції монашества. До монастиря знов ідуть числені паломники, аби тут, в тихому, усамотненому місці заглибитися до своєї душі і знайти спокій у спілкуванні з Богом. В народі Лядівський монастир вже давно отримав назву «Подільського Афону». Дійсно, це благодатне місце особливим чином впливає на душу, спонукає її до молитви та християнського подвигу.


В цей святковий день хочу побажати наміснику обителі, всечесному архімандриту Антонію, та усім насельникам монастиря Божої допомоги в несінні чернечого подвигу. Нехай Господь, молитвами Пречистої Своєї Матері, святого Іоанна Хрестителя та преподобного Антонія Печерського, зберігає Лядівську обитель у благочесті на многі та благі літа!З любов’ю у Христі+ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ