КИЇВ. Відбувся показ фільму «Лука» для духовенства столиці

КИЇВ. Відбувся показ фільму «Лука» для духовенства столиці

 

14 жовтня, у день свята Покрова Пресвятої Богородиці, за ініціативи Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та за сприяння народного депутата Ігоря Рибакова відбувся показ фільму «Лука» для духовенства м. Києва.

Разом з Архіпастирем кінострічку переглянули вікарні архієреї, благочинні та духовенство Київської єпархії, миряни.


***

Фільм «Лука» знімали по благословенню Предстоятелів Української, Білоруської та Елладської Православних Церков і над яким відповідно трудилися кінематографи України, Білорусі та Греції. Головні ролі виконали Віталій Безруков (святитель Лука у віці), Андрій Самінін (святитель Лука в молодості) і Катерина Гусєва (дружина хірурга Валентина Феліксовича Войно - Ясенецького - Ганна). Режисер стрічки - Олександр Пархоменко.

В основі сюжету фільму - доля видатного лікаря ХХ століття і священнослужителя, лауреата Сталінської премії і архієпископа, радянського вченого і проповідника, засланця каторжника і богослова, автора 55 наукових праць і 15 томів проповідей .

Святитель Лука - людина, наукові праці якого і в наші дні залишаються настільними книгами хірургів , а картини могли прикрасити кращі галереї світу.

 Його ім'я носять медичні центри та «поліклініки на колесах» на території всього пострадянського простору, його житіє перекладено на грецьку, румунську, англійську, французьку та албанську мови. Цей святитель шанований не тільки у нас, в Україні, - у Греції на честь святителя Луки побудовано близько 30 храмів. Трейлер фільму: