КИЇВ. Предстоятель УПЦ зустрівся з представниками Волинської єпархії

КИЇВ. Предстоятель УПЦ зустрівся з представниками Волинської єпархії

 

1 жовтня, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції у Свято-Пантелеїмонівському монастирі міста Києва (Феофанія) прийняв делегацію Волинської єпархії, учасників VIII фестивалю православних ЗМІ: голову єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрея Валентина Марчука, відповідального редактора єпархіальної газети «Дзвони Волині» протоієрея Олександра Федчука, протоієрея Андрія Яковлюка, священика Димитрія Теравського, диякона Тараса Футрука, журналістів Наталію Малімон та Костянтина Олексюка.
 
У зустрічі також взяли участь архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та настоятелька Свято-Успенського Зимненського монастиря ігуменя Стефана (Бандура).
 
Під час зустрічі відбулась телефонна розмова Блаженнішого Митрополита Володимра з керуючим Волинською єпархією митрополитом Волинським і Луцьким Нифонтом. Зокрема, владика Нифонт запросив Предстоятеля відвідати Волинь та очолити святкування в день Всіх святих землі Волинської.
 
Священнослужителі поінформували Блаженнішого Владику про стан підготовки та проекти заходів святкування на Волині 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі, серед яких проведення хресних ходів, молодіжний фестиваль, благодійні та просвітницькі акції. Доповіли Предстоятелю і про унікальний хресну ходу за участю священнослужителів Волинської та Володимир-Волинської єпархіями з усіма чудотворними іконами Волинської землі, проведення якого заплановане у Луцьку на 22 жовтня, а вже 23 жовтня – у сам день престольного свята храму Всіх святих землі Волинської, відбудуться святкування 1025-ї річниці Хрещення Русі, відкриття виставки нагород УПЦ, подарованих Предстоятелем Музею Волинської ікони, проведення науково-практичної конференції тощо.
 
«Усі інформаційні, соціальні та молодіжні проекти слід реалізовувати професійно для того, щоб вони приносили духовну користь, і дуже добре, що Блаженніший Владика благословляє наші проекти. Ми уже розпочали роботу над видавництвом православного букварика шрифтом Брааля для незрячих і факсиміле Волинського та Холмського Євангелій XIII століття, а також інших раритетних видань», – повідомив протоієрей Валентин Марчук.
 
Блаженніший Митрополит Володимир висловив тверде переконання в тому, що Волинська єпархія відома своєю духовно-просвітницькою діяльністю, організованою інформаційною політикою та соціальним служінням. «Нехай Господь і надалі укріпляє вас у цій святій справі», – побажав Предстоятель та благословив у дар гостям пам’ятні ікони.