Предстоятель УПЦ звернувся до керівництва Верховної Ради з проханням включити в порядок денний наступної сесії Верховної Ради низку законопроектів, спрямованих на законодавче вирішення нагальних питань подальшого розвитку державно-церковних відносин

 

Так, у листі Предстоятеля Церкви йдеться про такі законопроекти: проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо права релігійних організацій засновувати навчальні заклади)» (реєстр. № 2051); проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо заборони приватизації, списання і відчуження культових та інших будівель і майна)» (реєстр. № 2894); проект Закону України «Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України (щодо об'єктів житлової нерухомості релігійних організацій)» (реєстр. № 2895); проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування священнослужителів, церковнослужителів та осіб, які працюють у релігійних організаціях на виборних посадах)» (реєстр. № 2896); проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам)» (реєстр. № 2993); проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо партнерських взаємовідносин держави, школи і церкви)» (реєстр. № 2340а); проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо визнання документів про освіту та наукові ступені, що видаються духовними навчальними закладами)» (реєстр. № 2380а); проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес)» (реєстр № 3026); проект Закону України «Про відродження унікального Символу православ'я - церкви Богородиці (Десятинної) в місті Києві» (реєстр. № 3007), а також про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування Заяви Президії Верховної Ради України від 15 червня 1992 року № 2446-XII (щодо Собору Української православної церкви у Харкові)» (реєстр. № 2774).

Водночас Українська Православна Церква закликає керівництво Верховної Ради не включати до порядку денного Парламенту України скандально відомий проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» (реєстр. № 2342), як такий, що суперечить традиційним духовним і моральним цінностям нашого народу та сприятиме моральному розкладанню українського суспільства.