Єпископат УПЦ бере участь в роботі Архієрейського собору Руської Православної Церкви

Єпископат УПЦ бере участь в роботі Архієрейського собору Руської Православної Церкви
Єпископат УПЦ бере участь в роботі Архієрейського собору Руської Православної Церкви

 

За рекомендацією лікарів у роботі Собору не зможе взяти участь Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, про що він повідомив під час телефонної розмови та листом Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та всіх Преосвященних УПЦ. 

Делегацію Української Православної Церкви очолює Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, який виголосить на Соборі доповідь Блаженнішого Митрополита Володимира про стан справ в Українській Православній Церкві.

У своєму листі до Святішого Патріарха, Предстоятель УПЦ висловив впевненість, що «деяния Архиерейского собора пройдут в духе богозаповеданного единства в союзе мира и любви».

За інформацією офіційного сайту РПЦ, 3 2 по 5 лютого 2013 року в Москві в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя пройде Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

На Архієрейський Собор зібралися понад 290 архієреїв (правлячих та вікарних) з 247 єпархій Руської Православної Церкви Росії, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також країн далекого зарубіжжя, в яких є єпархії Руської Православної Церкви.

Перед початком першого пленарного засідання було звершено молебень.

Присутні прийняли регламент, порядок денний і програму Собору, затвердили склад мандатної, редакційної та лічильної комісій, обрали секретаря Собору.

З основною доповіддю про життя і діяльність Руської Церкви до Собору звернеться Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.


На порядок денний Архієрейського Собору винесені документи, розроблені в рамках Міжсоборної присутності (журнал № 111 засідання Священного Синоду від 25-26 грудня 2012 року):

- «Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі» (у чотирьох варіантах);
пропозиції щодо змін у Статуті Руської Православної Церкви у зв'язку з уточненням повноважень Помісного й Архієрейського Собору та «Положення про склад Помісного Собору Руської Православної Церкви»;
- «Про позицію Церкви у зв'язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних»;
- «Позиція Руської Православної Церкви щодо реформи сімейного права та проблем ювенальної юстиції»;
- «Позиція Руської Православної Церкви щодо актуальних проблем екології».

Додатково до цих документів, рішенням Священного Синоду РПЦ від 30 січня 2013 року на розгляд Освященного Собору винесено такі проекти:

- проект Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей;
- проект змін та доповнень до Статуту Руської Православної Церкви у зв'язку з рішеннями, прийнятими Священним Синодом у 2011-2012 роках, а також у зв'язку з дорученнями за підсумками Архієрейського Собору 2011 року.


Наступними днями єпископи обговорять зазначені вище документи, а також інші актуальні питання поточного життя Руської Православної Церкви. Засіданням Собору передуватимуть служіння Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя.