ІОНА, єпископ Обухівський

ІОНА, єпископ Обухівський

Вікарій Київської Митрополії,
Намістник Свято- Троїцького Іонинського монастиря
Голова Синодального відділу у справах молоді

В миру Черепанов Максим Олександрович
Народився 29. 12. 1971 р.
Тезоіменитство 22 січня

Єпископ Обухівський Іона (в миру Черепанов Максим Олександрович) народився в місті Києві 29 грудня 1971 року в сім'ї військовослужбовця.
 

З 1979 по 1989 рр. навчався в середній школі N 131 м. Києва.
 

З 1989 по 1992 рр. навчався в Київському медичному інституті ім. О. О. Богомольця.
 

З 1990 р. проходив різні послухи при Києво-Печерській Лаврі.
 

У 1992 р. зарахований до братії Лаври.
 

У 1993 р. переведений в Іонинський монастир, що був у той час скитом Лаври.
 

30 березня 1995 р. в храмі прп. Феодосія на Дальніх печерах Лаври архімандритом Агапітом (Бевцік) пострижений в рясофор з ім'ям Іона на честь преподобного Іони, засновника Іонинського монастиря.
 

15 квітня 1995 р. Блаженнійшим Митрополитом Володимиром рукоположений у сан диякона.
 

24 серпня 1995 р. в храмі прп. Феодосія на Дальніх печерах Лаври архімандритом Агапітом (Бевцік) пострижений в малу схиму.
 

27 серпня 1995 р. архієпископом Вінницьким і Могилів-Подільським Макарієм висвячений в сан пресвітера.
 

До дня Святої Пасхи 1996 р. нагороджений наперсним хрестом.
 

22 січня 1997 р. возведений у сан ігумена.
 

До дня Святої Пасхи 1999 р. нагороджений хрестом з прикрасами.
 

26 липня 1999 рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви призначений намісником Свято-Троїцького Іонинського монастиря.
 

4 листопада 1999 р. возведений у сан архімандрита.
 

22 січня 2002 р. удостоєний права служіння з жезлом.
 

З 1993 р. по 1999 р. навчався на заочному секторі Київської Духовної Семінарії.
 

З 1999 р. по 2002 р. навчався на заочному секторі Київської Духовної Академії.
 

23 грудня 2010 р. рішенням Священного Синоду УПЦ призначений Головою Синодального відділу у справах молоді.
 

26 серпня 2011 р. архімандриту Іоні рішенням Священного Синоду УПЦ визначено бути єпископом Обухівським, вікарієм Київської Митрополії.

Читайте також:

Слово архімандрита Іони (Черепанова) при нареченні його у єпископа Обухівського, вікарія Київської Митрополії >>>

Слово при врученні жезла Преосвященному Іоні, єпископу Обухівському, вікарію Київської Митрополії >>>