АГАФАНГЕЛ, Митрополит Одеський та Ізмаїльський

АГАФАНГЕЛ, Митрополит Одеський та Ізмаїльський

Постійний член Священного Синоду

У миру - Олексій Михайлович Саввин
Народився 02.09.1938. Тезоіменитство - 5 лютого
Хіротонія - 16.11.1975
На кафедрі з 1992 року

 

Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел (Олексій Михайлович Саввин) народився 2 вересня 1938 року в селі Бурдино Тербунського району Липецької області (Росія).
 

У 1956 році закінчив середню школу.
 

Протягом 1958-1960 років навчався в Київській духовній семінарії, з 1960 до 1962 - в Одеській. З 1962 року навчався в Московській духовній академії, яку закінчив у 1966 році зі ступенем кандидата богослов'я за наукову роботу: «Ідея спокути у давніх язичницьких народів і в старозавітній релігії».
 

У квітні 1965 року був зарахований до числа братії Московської Троїце-Сергієвої Лаври, прийняв чернечий постриг з ім'ям Агафангел.
 

18 квітня 1965 року майбутнього владику було висвячено в сан ієродиякона, а 22 квітня того ж року - в сан ієромонаха.
 

З 1966 року працював старшим помічником інспектора і викладав в Одеській духовній семінарії.
 

Одночасно виконував обов'язки діловода в Одеському єпархіальному управлінні.
 

У 1967 році 7 квітня був возведений у сан ігумена, а 1 червня - у сан архімандрита.
 

З 1967 до 1975 року - ректор Одеської духовної семінарії.
 

16 листопада 1975 року архімандрит Агафангел був хіротонісаний в єпископа Вінницького і Брацлавського.


З 1975 по 1990 рік - керував Хмельницькою єпархією.
 

7 вересня 1981 року був возведений у сан архієпископа, 10 березня 1989 року - у сан митрополита.
 

7 серпня 1991 року очолив Івано-Франківську і Коломийську кафедру, але відмовився їхати через беззаконні дії тодішнього Предстоятеля УПЦ митрополита Філарета (Денисенка). 7 вересня 1991 року владику Агафангела було звільнено згідно з поданим проханням.
 

У квітні 1992 року знову очолив Вінницьку кафедру.
 

З липня 1992 року - митрополит Одеський та Ізмаїльський.
 

Постійний член Священного Синоду. З 1993 року - ректор Одеської духовної семінарії.
 

З 27 серпня 1995 року - Голова Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ.
 

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 8 травня 2008 року звільнений з посади голови Голови цієї структури.

Читайте також:

Слово архімандрита Агафангела (Саввина) при нареченні його в єпископа Вінницького і Брацлавського >>>

Слово на вручення жезла Преосвященному Агафангелові, єпископу Вінницькому і Брацлавському >>>