АГАПІТ, Єпископ Сєверодонецький і Старобільський

АГАПІТ, Єпископ Сєверодонецький і Старобільський

У миру - Іван Васильович Бевцик
Народився 06.03.1965.
Тезоіменитство - 14 червня
Хіротонія - 22.11.1998
На кафедрі з 14.12.2007


Єпископ Сєверодонецький і Старобільський Агапіт (Іван Васильович Бевцик) народився 6 березня 1965 року в селі Давидовка Чернівецької області.
 

Після закінчення середньої школи вступив до Чернівецького музичного училища, яке закінчив у 1983 році.
 

1985 року був зарахований послушником Свято-Духівського чоловічого монастиря у Вільнюсі. У 1988 році послушника Івана було переведено до Києво-Печерської Лаври, де того ж року відбувся постриг його в ченці з ім'ям Агапіт - на честь преподобного Агапіта Печерського. Тоді ж був висвячений у сан ієродиякона, а в 1990 році - в сан ієромонаха.
 

22 липня 1994 року майбутній владика був призначений архімандритом і намісником Свято-Троїцького Іонинського чоловічого монастиря в Києві.
 

1994 року архімандрит Агапіт закінчив Київську духовну семінарію, а 1998-го - Київську духовну академію, захистив наукову роботу на тему: "Роль Всесвітніх і Помісних Соборів у формуванні християнського богослужіння".
 

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 5 листопада 1998 року архімандрит Агапіт був призначений єпископом Хустським і Виноградівським. Хіротонія відбулася 22 листопада 1998 року.
 

26 липня 2000 року єпископа Агапіта було направлено на Мукачівську й Ужгородську кафедру.