Архієпископ Вашингтонський та Нью-Йоркський Іона

Архієпископ Вашингтонський та Нью-Йоркський Іона
Лист Предстоятеля Православної Церкви в Америці Архієпископа Вашингтонського та Нью-Йоркського Іони на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира
 
ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ, БЛАЖЕННІШОМУ ВОЛОДИМИРУ
МИТРОПОЛИТОВІ КИЇВСЬКОМУ ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ
 
Ваше Блаженство, дорогий брате та співслужителю!

12 листопада 2008 року під час засідання XV-того Собору Православної Церкви в Америці, шляхом номінації кандидатів від духовенства та від делегатів мирян, удаваючись до наставництва Святого Духа, Священний Синод канонічно обрав мене, недостойного, Архієпископом Вашингтонським та Нью-Йоркським, Митрополитом всієї Америки та Канади.

Його Блаженство Митрополит Герман, у згоді з Священним Синодом пішов на спочинок 4 вересня, 2008 року. Ми молимося за здоров’я нашого колишнього Предстоятеля, бажаючи йому довгого та мирного життя в улюбленному монастирі св. Тихона Задонського.

В день відставки Його Блаженства Митрополита Германа, Священний Синод обрав Його Преосвященство Дмітрія, Архієпископа Далласа та Юга США Місцеблюстителем Митрополичого Престолу, котрий в цій якості скликав 15-тий Всеамериканський Собор. Надзвичайні обов’язки та тягар служіння, що було покладено на мене волею Всемогутнього Бога, навели мене на думку про Ваше Блаженство. Я прошу ваших святих молитов, та сподіваюсь, що ваші молитви підтримають мене у моєму служінні. Православні християни становлять меншість на Півночі Американского континенту. Цей факт покаладє на Православну Церкву в Америці обов’язок бути активним свідком Православної віри для інших християн, послідовників інших релігій та секулярного суспільства, основуючи наше свідоцтво на православній апостольській вірі, рішеннях Соборів та вченні святих отців.

Свята Православна Церква в Америці об’єднує корінне населення Аляски, яке було навернено до Христа більш двохсот років тому, чоловіків та жінок різних православних етнічних традицій та общин, а також багатьох американців та канадців, що знайшли свій шлях до Православної Церкви в результаті власних духовних мандрів. Дійсно, я також належу до тих, хто в юності знайшов свій дом у святій Православній Церкві.

Будучи особливо відданим справі православної місії та служіння у Північній Америці, я усвідомлюю необхідність канонічної єдності всіх православних на Північно-Американському континенті. Ця мета є самоочевидною в світлі православної екклезіології, однак, довгий час ми не могли й сподіватись на ії досягнення. Я цілком усвідомлюю, що шлях до канонічної єдності потребує співпраці на рівні всіх патріархатів та Автокефальних Церков. Православна Церква в Америці готова в будь-який час взяти участь у обговоренні та вирішенні проблеми канонічної єдності Православ’я у дусі православної соборності. Позитивні канонічні ініціативи Вашого Блаженства для нас є істотними, якщо ми дійсно бажаємо мати успіх на шляху до канонічної єдності в Північній Америці. Я молюсь, щоб «єдність Духу у спілці з миром» (Еф. 4:3), що характеризує стосунки між Святими Православними Церквами, знайшла втілення в нашій особистій зустрічі у доречний час у близькому майбутньому.

Ваш співслужитель та смиренний брат у Христі,

24 листопада 2008 року
 
† Іона
Архієпископ Вашингтонський та Нью-Йоркський,
Митрополит всієї Америки та Канади