БЕРДЯНСЬКА єпархія

БЕРДЯНСЬКА єпархія

29 березня 2007 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви було прийнято рішення про розділення Запорізької єпархії на дві самостійні: Запорізьку та Бердянську (Журнал № 33).

 

У складі Запорізької єпархії залишилися м. Запоріжжя і Запорізький район та благочиння: Мелітопольське, Василівське, Дніпроруднинське, Веселівське, Новомиколаївське, Оріхівське, Вільнянське, Воднянське.

 

До складу Бердянської єпархії увійшли такі благочиння: Бердянське, Куйбишівське, Пологівське, Приморське, Токмацьке, Нововасилівське, Гуляйпільське, Чернігівське.

 

За правлячим архієреєм Запорізької єпархії залишається титул «Запорізький і Мелітопольський»; управляючий Бердянською єпархією іменується «Бердянським і Приморським».

 

Управляючим Бердянською єпархією призначено єпископа Макіївського Варнаву (Філатова), вікарія Донецької єпархії.

18 жовтня 2007 на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви прийнято рішення про призначення Преосвященного Єлисея (Іванова), єпископа Амвросіївського, вікарія Донецької єпархії єпископом Бердянським і Приморським, а єпископ Варнава (Філатов) був призначений єпископом Макіївським.