ГОРЛІВСЬКА єпархія

ГОРЛІВСЬКА єпархія

Горлівська єпархія Української Православної Церкви утворена 29 липня 1994 року шляхом виділення з Донецької. Вона об'єднує православні парафії та монастирі північних районів Донецької області.

 

У підписаному Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, листі № 68 від 11.04.1997 року дається пояснення щодо територіального поділу Горлівської та Донецькій єпархій Української Православної Церкви:

 

«Відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 29.07.1994 року (Журнал №14) про поділ Донецької єпархії на дві самостійні: Донецьку й Горлівську і реєстрації статутів цих єпархій у Раді в справах релігійних організацій від 12.01.1995 року й адміністративно-територіального поділу Донецької області, До складу Горлівської єпархії входять населені пункти таких районів: Краснолиманського, Слов'янського, Артемівського, Костянтинівського, Шахтарського, Олександрівського, Добропільського, Червоноармійського, а також населені пункти, що входять у міські ради обласного підпорядкування, а саме: Горлівську, Дебальцевську, Артемівську, Дзержинську, Добропільську, Дружківську, Єнакіївську, Кіровську, Костянтинівську, Краматорську, Червоноармійську, Краснолиманську, Слов'янську, Шахтарську».

 

Горлівська єпархія Української Православної Церкви в сусідстві з Донецькою нині повністю розташована на території Донецької області, межуючи з Харківською єпархією на півночі, Дніпропетровською - на заході, Луганською - на сході, Донецькою - на півдні.

 

За національним складом населення територія Горлівської єпархії, як і в цілому Донбасу, дуже різнорідне. Внаслідок цього різнорідна й релігійна приналежність населення до того чи іншого віросповідання. Основні національні групи в області: українці та росіяни, які становлять більшу частину населення. Далі - греки, євреї, татари, вірмени, німці, білоруси, турки-месхетинці та інші незначні в процентному вираженні групи.

 

Кафедральне місто - Горлівка.

 

Кафедральний собор - в ім'я святителя Миколая, архієпископа Мирликійського в Горлівці.

 

Першим Горлівським єпископом став Преосвященний Аліпій (Погребняк), призначений на новостворену кафедру 29 липня 1994 року. 11 червня 1997 року архієрей через хворобу пішов на спочинок (нині схиєпископ Аліпій живе у Святогірській на честь Успіння Пресвятої Богородиці Лаврі).

 

Єпархія розділена на благочиння: Олександрівське, Артемівське, Горлівське, Добропільське, Дружківське, Єнакіївське, Краматорське, Димитрівське, Краснолиманське, Слов'янське, Шахтарське.

 

На початку 2007 року в єпархії діяли 223 церковні громади, 1 монастир (жіночий), клір єпархії становили 204 священнослужителі.

 

При Горлівському єпархіальному управлінні діють відділи: роботи із силовими структурами, виправними установами, козацтвом, молоддю, зі ЗМI та відділ каритативної роботи.

 

Архієреї:

 

- єпископ Аліпій (Погребняк) - з 29 липня 1994 по 11 червня 1997 року;

 

- митрополит Донецький і Маріупольський Iларіон (Шукало) - з 11 червня 1997 по 24 січня 2007 року (тимчасовий управляючий);

 

- єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан (Нікітін) - з 28 січня 2007 року.