КИЇВ. Предстоятель УПЦ молитовно відзначив 46-ту річницю своєї архієрейської хіротонії

КИЇВ. Предстоятель УПЦ молитовно відзначив 46-ту річницю своєї архієрейської хіротонії
КИЇВ. Предстоятель УПЦ молитовно відзначив 46-ту річницю своєї архієрейської хіротонії

9 липня У день вшанування Тихвинської ікони Божої Матері, Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив 46-річчя своєї архієрейської хіротонії.

В цей день Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у соборному храмі Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря у Феофанії.

Його Блаженству співслужили ієрархи Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії.

Під час Малого входу Блаженніший Митрополит Володимир з нагоди 20-річчя Предстоятельського служіння Українській Православній Церкві на Кафедрі Київських Митрополитів та на увагу до церковних заслуг возвів у сан митрополита архієпископ Полтавського і Миргородського Филипа, а у сан архієпископа – єпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іосафа.

Наприкінці богослужіння Архіпастир поздоровив духовенство та віруючих із святом Тихвінськї ікони Божої Матері.

***
23 червня 1966 року, 46 років тому, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій і Священний Синод визначили архімандритові Володимиру (Сабодану) бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, з дорученням виконувати обов’язки представника Руської Православної Церкви у Всесвітній Раді Церков.

Єпископську хіротонію очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі. Таїнство хіротонії звершилося на свято Тихвінської ікони Божої Матері 9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври.