КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив хіротонії архімандрита Аркадія (Таранова) на єпископа Овідіопольського та архімандрита Єфрема (Ярінка) на єпископа Бердянського і Приморського


4 серпня, у день пам’яті рівноапостольної Марії Магдалини, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у соборному храмі  Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря, що у Феофанії.

Його Блаженству співслужили: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел; архієпископи – Бориспільський Антоній, Керуючий справами УПЦ, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ; єпископи – Білгород-Дністровський Олексій, Сумський і Охтирський Євлогій, Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон та Броварський Феодосій.


За Літургією собор архієреїв висвятив у єпископа Овідіопольського вікарія Одеської єпархії намісника Свято-Пантелеімонівського монастиря Одеси архімандрита Аркадія (Таранова)  (відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 20 липня 2012 року, журнал № 68).
 
Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до нововисвяченого єпископа Аркадія  зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл.

***

Єпископ Аркадій (у миру Олександр Борисович Таранов) народився у 1957 році на Луганщині. Духовну освіту здобув у Одеській духовній семінарії та Київській духовній академії. 1996-го року призначений намісником Свято-Пантелеімонівського чоловічого монастиря м. Одеси. 20 липня 2012 рішенням Священного Синоду УПЦ архімандриту Аркадію (Таранову) визначено бути єпископом Овідіопольським, вікарієм Одеської єпархії. 3 серпня у храмі на честь Усіх святих Свято-Пантелеімонівського монастиря у Феофанії відбулося наречення архімандрита Аркадія (Таранова) на єпископа Овідіопольського.
5 серпня, у день вшанування Почаївської ікони Божої Матері, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у храмі святителя Миколая Чудотворця Свято-Покровського жіночого монастиря м. Києва.

Його Блаженству співслужили: архієпископи — Хустський і Виноградівський Марк, Бориспільський Антоній, Керуючий справами УПЦ, Запорізький і Мелітопольський Лука, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ; єпископи — Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, Ірпінський Климент.

За Літургією собор архієреїв висвятив на єпископа Бердянського і Приморського секретаря Хустської єпархії архімандрита Єфрема (Ярінка) (відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 20 липня 2012 р., журнал № 66).
 
Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до висвяченого єпископа Єфрема  зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл.

Цей день є особливим для Покровського монастиря, оскільки у соборному Свято-Миколаївському храмі перебуває чудотворний список Почаївської ікони Божої Матері. Саме перед цим образом молилася та отримала зцілення засновниця монастиря — преподобна Анастасія Київська.

***

Єпископ Єфрем народився у 1978 р. на Закарпатті. Закінчив Київську духовну семінарію. 2002 р. призначений намісником Спасо-Преображенського Тереблянського чоловічого монастиря. У 2011 р. призначений секретарем Хустської єпархії. 20 липня 2012 р. рішенням Священного Синоду УПЦ архімандриту Єфрему (Ярінку) визначено бути єпископом Бердянським і Приморським. 3 серпня у храмі на честь Усіх святих столичного Свято-Пантелеімонівського монастиря, що у Феофанії, відбулося наречення архімандрита Єфрема (Ярінка) на єпископа Бердянського і Приморського.