КИЇВ. Предстоятель УПЦ відкрив ХІІ Міжнародні Успенські читання

КИЇВ. Предстоятель УПЦ відкрив ХІІ Міжнародні Успенські читання
КИЇВ. Предстоятель УПЦ відкрив ХІІ Міжнародні Успенські читання
КИЇВ. Предстоятель УПЦ відкрив ХІІ Міжнародні Успенські читання
КИЇВ. Предстоятель УПЦ відкрив ХІІ Міжнародні Успенські читання

 

23 вересня у конференц-залі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося відкриття XIІ Міжнародних Успенських читань. У цьому році тема Читань: «Свідчення: традиції, форми, імена». На відкритті засідання були присутні представники духовенства, богослови і філософи, релігійні та громадські діячі України, Росії, Білорусі, Італії, Франції та інших країн.

 

Традиційно організаторами заходу виступають: Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Київська духовна академія, Національний заповідник «Софія Київська», Інститут релігійних наук св. Фоми Аквінського, Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Центр св. Климента «Спілкування і діалог культур», Науково-видавниче об'єднання «Дух і літера».

 

Вступним словом форум відкрив Блаженніший Митрополит Володимир:


«В усі часи всі шукали істину і це не випадково, адже з цього розпочав проповідь Господь наш Іісус Христос. Істина – це мета життя християнина. Християнин повинен осягати істину і явитися з цією істиною до оточуючих його людей. Істина приводить до пізнання Бога, а пізнання Бога приводить до ясної та виразної дороги, котра веде до єднання людини з Богом. Мені хочеться побажати, щоб шукачі істини і ті, хто її знайшов, скористалися цим даром Божим та допомогли людям удосконалюватися у правді Божій».
 


Далі присутні заслухали доповідь Митрополита Володимира на тему: «Свідоцтво як проповідь Слова Божого у сучасному світі».

 
Від імені митрополита Мінського і Слуцького Філарета, Патріаршого Екзарха всієї Білорусі доповідь «Свідоцтво: шлях від німоти до слів і від слова до безмовності» зачитав керуючий справами Білоруського екзархату, в.о. ректора Мінських духовних шкіл архієпископ Новогрудський і Лідський Гурій.

Керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній виступив з доповіддю «Свідоцтво Традиції в світі після традицій».

Також на пленарному засіданні доповіді представили: настоятель монастиря Бозе (Італія) Енцо Б'янкі, настоятель чернечої спільноти Тезе (Франція) брат Алоїс, співробітник Папської ради зі сприяння християнській єдності о. Мілан Жуст.

Міжнародні Успенські читання продовжать свою роботу до 26 вересня.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ >>>