КИЇВ. Виповнилося 50 років священицької хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви

КИЇВ. Виповнилося 50 років священицької хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви
КИЇВ. Виповнилося 50 років священицької хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви

15 червня Виповнилося 50 років священицької хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

 

Цього дня 1962-го року, у свято Святої Трійці та день вшанування Києво-Братської ікони Божої Матері,  майбутній Архіпастир був висвячений митрополитом Херсонським і Одеським Борисом (Віком) у ієрейський  сан.

 

Основні етапи священницького служіння Блаженнішого Митрополита Володимира:

 

14 червня 1962 року Високопреосвященнійшим Борисом (Віком), митрополитом Херсонським і Одеським, майбутній Предстоятель Української Православної Церкви був висвячений у сан диякона, а 15 червня — у сан ієрея. 26 серпня — пострижений у чернецтво з нареченням імені на честь святого рівноапостольного великого князя Володимира. Восприємником при постризі був преподобний Кукша Одеський.

 

У 1965 році після закінченні аспірантури при Московській духовній академії возведений у сан ігумена, а згодом у сан архімандрита.

 

23 червня 1966 року Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій І і Священний Синод визначили архімандриту Володимиру бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії. Єпископську хіротонію очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков). Таїнство хіротонії звершилося на свято Тихвінської ікони Божої Матері 9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври.

 

28 листопада 1968 року єпископ Володимир був призначений на Переяслав-Хмельницьке вікаріатство Київської єпархії. З 20 березня 1969 року — єпископ Чернігівський і Ніжинський, тимчасово керуючий Сумською єпархією. 9 вересня 1973 року возведений у сан архієпископа.

 

16 липня 1982 року архієпископа Володимира призначено на Ростовську й Новочеркаську кафедру з возведенням у сан митрополита. 28 березня 1984 року призначено Патріаршим Екзархом Західної Європи. 1989 року тимчасово керував Гаазькою єпархією (Голландія).

 

27 травня 1992 року Харківський Архієрейський Собор УПЦ обрав митрополита Ростовського й Новочеркаського Володимира  Предстоятелем УПЦ, Митрополитом Київським і всієї України.

 

28 травня 1992 року Патріарх Алексій ІІ благословив митрополита Володимира на служіння на посаді Предстоятеля Православної Української Церкви.

 

20 червня 1992 року Блаженніший Митрополит Володимир прибув до Києва.