Комісія у справах монастирів при Священному Синоді УПЦ

Комісія у справах монастирів при Священному Синоді УПЦ

ПАВЕЛ, Митрополит Вишгородський і Чорнобильський

 

Вікарій Київської Митрополії, Постійний член Священного Синоду УПЦ, Голова Синодальної комісії УПЦ у справах монастирів, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври
 

У миру - Петро Дмитрович Лебідь
Народився 19.04.1961.
Тезоіменитство - 12 липня
Хіротонія - 19.04.1997

 

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Петро Дмитрович Лебідь) народився 19 квітня 1961 року в селі Борбин Млинівського району Рівненської області. Після закінчення школи здобув освіту в Луцькому торговому технікумі.
 

Після служби в армії у 1984 році вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив 1988 року.
 

24 травня 1987 року був висвячений у сан диякона, а 7 січня 1988 року - в сан пресвітера.
 

1988 року став настоятелем Успенського храму села Низкиничі Іваничівського району Волинської області - одного з найдавніших в Україні.
 

1989 року майбутній владика прийняв чернечий постриг. 1992 року - возведений у сан архімандрита, а 30 березня 1994 року призначений намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
 

1996 року закінчив Київську духовну академію.
 

19 квітня 1997 року - архімандрит Павел був хіротонісаний в єпископа Вишгородського та призначений вікарієм Київської Митрополії. Очолив Комісію у справах монастирів УПЦ.
 

з 9 липня 2003 року - в сані архієпископа.
 

1 травня 2011 року - возведений у сан митрополита з титулом "Вишгородський і Чорнобильський".
 

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 14 червня 2011 року (Журнал №46) призначений постійним членом Священного Синоду УПЦ.