Навчальний Комітет при Священному Синоді Української Православної Церкви

Навчальний Комітет при Священному Синоді Української Православної Церкви

АНТОНІЙ, Архієпископ Бориспільський

 

Вікарій Київської митрополії, Керуючий справами УПЦ, Голова Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ, Ректор Київських Духовних Академії і Семінарії


У миру - Іван Іванович Паканич
Народився 25.08.1967.
Тезоіменитство - 23.07
Хіротонія - 26.11.2006

 

Архієпископ Бориспільський Антоній (Паканич Іван Іванович) народився 25 серпня 1967 у селі Чумалево Тячівського району Закарпатської області в селянській родині.
 

У 1982 році закінчив Чумалевську восьмирічну, а в 1984-му - Драговську середню школу.
 

З 1981 року ніс послух старшого іподиякона єпископів Мукачівських Сави (Бабинця) і Дамаскіна (Бодрого). З 1985 по 1987 рік служив в армії.
 

1992 року закінчив Московську духовну семінарію, 1995-го - Московську духовну академію. У цей час ніс послух іподиякона ректора МДА архієпископа Олександра (Тимофєєва) і єпископа Філарета (Карагодіна). За наукову працю на тему «Послання святого апостола Павла до Римлян у російській біблеїстиці» одержав учений ступінь кандидата богослов'я. Залишився викладати в МДА.
 

4 січня 1994 року ректором Московської духовної академії єпископом Дмитровським Філаретом (Карагодіним) пострижений у чернецтво на честь преподобного Антонія Печерського.
 

18 лютого 1994 року Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II висвятив ченця Антонія у сан диякона, а 7 жовтня того ж року - у сан ієромонаха.
 

З 14 червня по 31 серпня 1995 року був помічником інспектора МДА. З 1 вересня по 31 грудня 1994 року - секретарем-референтом ректора МДА.
 

З 1 січня 1996 року по 9 вересня 2002 року - помічник ректора МДА з представницької роботи й завідувач Церковно-археологічного кабінету.
 

У день світлого Христового Воскресіння 1999 року Святійшим Патріархом Московським Алексієм II возведений у сан ігумена.
 

9 вересня 2002 року, відповідно до поданого прохання, направлений в Україну. 26 жовтня 2002 року призначений керівником Інформаційно-просвітницького центру Києво-Печерської Лаври. 11 травня 2003 року став завідувачем Канцелярії Київської Митрополії Української Православної Церкви.
 

У неділю Хрестопоклонну 2004 року Блаженніший Митрополит Володимир возвів отця Антонія в сан архімандрита.
 

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 2006 року призначений єпископом Бориспільським, вікарієм Київської Митрополії.
 

Архієрейська хіротонія відбулася 26 листопада 2006 року в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври в ім'я преподобних Антонія й Феодосія Печерських.