НИКОДИМ, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський

НИКОДИМ, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський

У миру - Віктор Васильович Горенко
Народився 26.02.1972
Хіротонія - 04.06.2007
На кафедрі з 10.06.2007


Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим (у миру - Віктор Васильович Горенко) народився 26 лютого 1972 року в с. Залісся Чорнобильського району Київської області. Після смерті дружини у 1980 році батько одружився вдруге і родина переїхала на постійне місце проживання у м. Чорнобиль. У 1986 році після аварії на ЧАЕС родину було евакуйовано у м. Кривий Ріг.
 

1987 року вступив у Криворізьке музичне училище, яке закінчив у 1991 році зі спеціальністю «вчитель музики та співу».
 

Протягом 1991-1993 років служив у лавах Радянській Армії; звільнений у запас.
 

З 1995 року ніс послух у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, з липня 1996-го - в архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона.
 

14 грудня 1996 року єпископом Симеоном в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі у храмі на честь Всіх преподобних Києво-Печерських рукоположений у сан диякона.
 

25 грудня 1996 року призначений штатним дияконом Свято-Успенського кафедрального собору м. Володимир-Волинського.
 

10 грудня 1998 року возведений у сан протодиякона.
 

1998 році вступив на заочний сектор Київської духовної семінарії, яку закінчив у 2002 році.
 

3 червня 2001 року у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського єпископом Симеоном висвячений у сан священика.

2 березня 2002 року у цьому ж храмі єпископом Вишгородським Павлом (нині - митрополит Вишгородський і Чорнобільський) був звершений чернечий постриг з нареченням імені Никодим на честь святого Никодима, таємного учня Ісуса Христа.
 

19 травня 2002 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, возведений у сан ігумена, 24 вересня 2003 року - у сан архімандрита.
 

21 листопада 2002 року нагороджений хрестом з прикрасами.
 

З 27 серпня 2006 року призначений секретарем Володимир-Волинської єпархії.
 

31 травня 2007 року рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 59) обраний єпископом Шепетівським і Славутським. Наречення відбулося 3 червня 2007 року в Синодальному залі Київської Митрополії.
 

4 червня 2007 року рукоположений в сан єпископа.
 

Наразі є студентом ІІ курсу Київської духовної академії.
 

Архієрейська хіротонія владики відбулася 4 червня 2007 року в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Читайте також:

Слово архімандрита Никодима (Горенка) при наречені його в єпископа Шепетівського і Славутського >>>

Слово на вручення жезла Преосвященному Никодимові, єпископу Шепетівському і Славутському >>>