Річний звіт про діяльність богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ

Річний звіт про діяльність богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ

У звітний період Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді Української Православної Церкви, з благословення cвященноначалія, проводила роботу з вивчення та надання необхідної оцінки з точки зору віровчення та канонічної традиції Церкви різноманітним актуальним питанням та явищам з життя Української Православної Церкви. Роботу комісії забезпечували десять членів основного та шістнадцять членів розширеного складу. У своїй діяльності комісія керувалася Положенням про Богословсько-канонічну комісію при Священному Синоді Української Православної Церкви, яке було прийняте на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви від 18.04.2008 р.
 

У зв’язку з призначенням Преосвященного Антонія, єпископа (зараз архієпископ) Бориспільського, вікарія Київської Митрополії, ректора КДАіС на нову посаду, на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви 08.05.2008 р. новим головою Богословсько-канонічної комісії був призначений Преосвященний Євлогій, єпископ Кременчуцький і Лубенський.
 

На засіданнях Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді Української Православної Церкви від 27.05.2008 р. та 18.06.2008 р. були вивчені направлені Предстоятелем та Священним Синодом такі документи:
 

“Звернення Священного Синоду та єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату до архієреїв, духовенства та вірних Української Православної Церкви (у складі Московського Патріархату)”.
 

Звернення кардинала Любомира Гузара, голови Української Католицької Церкви візантійського обряду до Блаженнішого Митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви.
 

“Звернення Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви до Собору Української Православної Церкви”.
 

На кожний з вищезазначених документів Богословсько-канонічною комісією була розроблена експертна оцінка, яка представлена на розгляд Блаженнішому Володимиру, Митрополиту Київському і всієї України та Священному Синоду Української Православної Церкви.
 

Богословсько-канонічною комісією при Священному Синоді був підготовлений та переданий на розгляд Блаженнішому Митрополиту та Священному Синоду “Богословсько-канонічний аналіз відео- та друкованої продукції, що розповсюджується з благословення Преосвященного єпископа Іполита (Хилько)”.
 

До напрацювань комісії слід віднести аналіз тексту навчального посібника ігумена Аристарха (Лебедєва) “Догматическое богословие Православной Церкви”, який був зроблений на прохання ректора КДАіС Преосвященного Антонія, архієпископа Бориспільського, голови Учбового комітету при Священному Синоді, а також особисту ініціативу голови Богословсько-канонічної комісії по розвитку діалогу з представниками старообрядницької церкви.