Річний звіт про діяльність комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

 Річний звіт про діяльність комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ


Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн (Сіопко), голова Комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

КАНОНІЗАЦІЯ СВЯТИХ

Прославлення святих є невід’ємною і необхідною складовою духовного життя Церкви та її апостольської діяльно-сті в мінливій, бентежній стихії світу. Досвід святості минулих часів слугує міцним підґрунтям для сучасного церко-вного життя.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 2006 р. було затверджено ни-нішню структуру Синодальної комісії з канонізації святих, яка налічує 16 членів.
Цього року Синодальною комісією розглядалися й вивчалися представлені правлячими архієреями УПЦ житія святих.

Було розглянуто три представлення з матеріалами і життєписами подвижників віри і благочестя нашої Святої Це-ркви. Ретельно вивчивши їх, Комісія визнала за можливе представити Священному Синоду УПЦ на розгляд їхні жи-тія, для того щоб прославити їхні імена у лику святих угодників Божих, а саме:
• схиархі­єпископа Антонія (Абашидзе);
• схиархімандрита Феофана (Медведєва);
• протоієрея Сергія Бондаренка.

На сьогодні Комісія продовжує вивчати матеріали, пов’язані з життям протоієрея Адріана Вожакова, протоієрея Димитрія Сурмелі та монахині Аліпії (Авдєєвої).

За рішенням Священного Синоду УПЦ, у результаті роботи Синодальної комісії, цього року звершено чин каноні-зації трьох угодників Божих:
• преподобного Воніфатія Київського (Феофанівського);
• преподобного Феофана Рихловського;
• преподобної Євтропії Херсонської.

Ми підносимо хвалу Милосердному Богу за те, що Він і в наш складний час являє нам нових Своїх угодників. У їхньому життєвому шляху, сповненому молитовного подвигу, страждань і скорбот, ми бачимо образ віри, приклад жертовної любові до Бога і ближніх, опору в життєвих випробуваннях.