Синодальний відділ УПЦ по архітектурі, будівництву та охороні пам’яток церковної архітектури

Синодальний відділ УПЦ по архітектурі, будівництву та охороні пам’яток церковної архітектури

Протоієрей Віталій КОСОВСЬКИЙ

 

Секретар Київської Митрополії Української Православної Церкви


Протоієрей Віталій Романович Косовський народився 24 вересня 1962 року у передмісті Запоріжжя – Верхній Хортиці. З 1970 до 1981 рр. навчався в середній загальноосвітній школі. З 1981 до 1983 років проходив строкову службу у лавах Радянської Армії. У 1984 році вступив до Московської духовної семінарії. У 1988 році ректором МДАіС єпископом Олександром рукоположений у сан диякона, а 1989 р. – у сан священника. Священницький послух проходив у Свято-Казанському храмі м. Дмитрова. У 1991 р. Закінчив Московську духовну академію з ученим ступенем кандидата богослів’я.
 

У 1997 р. отримав вищу юридичну освіту.
 

Одружений, дружина – Косовська Тетяна Степанівна. Має трьох дітей – дочки Анастасія та Ксенія, син Даниїл.
 

Після закінчення Академії призначений настоятелем Свято-Іллінського храму на Подолі (м. Київ) та викладачем Київської духовної академії.
 

У вересні 1992 р. призначений благочинним храмів м. Києва, а в червні 1993 р. – Секретарем Київської Митрополії.
 

Рішенням Ученої ради Київської духовної академії від 26 січня 1994 р. призначений завідувачем кафедри Старого завіту КДА. З жовтня 1994 р. обіймав посаду доцента. 9 жовтня 2004 р. Указом Блаженнішого митрополита Володимира присвоєно звання професора КДА. Рішенням Священного Синоду УПЦ від 31 травня 2007 р. призначений Головою Синодального відділу УПЦ з архітектури, будівництва й охорони церковних пам'яток.
 

У 1994 р. нагороджений Митрою. До Різдва 2000 р. вшанований правом носіння другого хреста з прикрасами. Рішенням Президії Міжнародної кадрової академії від 26 червня 2001 р. присвоєно звання почесного доктора МКА, а 9 лютого 2004 р. рішенням Президії МКА обраний академіком МКА.


Має значну кількість церковних нагород. Ордени: Антонія та Феодосія Печерських ІІ ступеня, князя Володимира ІІ та ІІІ ступенів, преподобного Нестора Літописця І ступеня, Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова ІІ ступеня, ювілейний орден «Різдво Христове 2000» І та ІІ ступенів, ювілейний орден «15-річчя Харківського собору», а також ордени Сербської, Болгарської, Руської та Польської православних церков.
 

Державні нагороди: Ордени «За заслуги» ІІІ ступеня, «На вірність Вітчизні», Вищий орден Вищої ради юстиції України, грамота Кабінету Міністрів України, медаль Міністерства освіти й науки України тощо.