Слово привітання Блаженнішого Митрополита Володимира від імені вікарних архієреїв, духовенства, чернецтва та вірних Київської єпархії

Слово привітання Блаженнішого Митрополита Володимира від імені вікарних архієреїв, духовенства, чернецтва та вірних Київської єпархії
Слово привітання Блаженнішого Митрополита Володимира від імені вікарних архієреїв, духовенства, чернецтва та вірних Київської єпархії
 
Ваше Блаженство, Блаженніший Владика
та усіма нами гаряче любимий наш Отець і Первосвятитель!

У сьогоднішній, осяяний світлом вифлиємської зірки бообраний день, коли ми сповнені невимовної духовної радості про Христа-Життедавця, що приймаючи людське тіло від Прененпорочної і Пребрагословенної Діви Марії, нас ради і нашого ради спасіння сходить з небес, як секретар Вашого Блаженства маю честь вітати Вашу святиню від імені вікарних архієреїв, духовентсва, чернецтва та вірних Вашої Київської єпархії.
 
Христос Рождається!
Славімо Його!

Щороку, святкуючи Різдво, ми подумки переносимося до Вифлиєму, умиляючись стоїмо в убогому вертепі біля ясел Новонародженого Богонемовляти Христа, духовними очима споглядаємо картини Різдва, вслухаючись в євангельські слова, які розповідають про них. Разом з ангелами співаємо «Слава в вишніх Богу», разом з пастушками дивуємося і поспішаємо побачити провозвіщене небесними посланцями, разом з волхвами за зіркою прямуємо до Віфлеємської печери. Ми бачимо, як вони приносять свої дари, і тут задумуємося, а що ж ми принесли до підніжжя Христових ясел? Що доброго ми зробили за минулий рік, якими благими справами прославили ім’я Господнє? Чи подякували ми Йому за здоров’я та благополуччя, за успіхи в роботі, за те що минулий рік був роком мирного життя в нашій країні?

У сьогоднішні святочні дні, звершуючи у всіх храмах таїнство святої Євхаристії, підносячи Богу Безкровну подячну Жертву «за всіх і за вся», ми дякуємо Богові за Його невимовні ласки та щедроти, прославляючи Його пришестя в світ, визначене предвічним замислом про людство.

Ми, вірні Української Православної Церкви найперше дякуємо Богові за нашого милостивого Господина і люблячого Отця – за Вас, Ваше Блаженство. Паства без пастиря – розраєне стадо, з Вами ж ми – зібрана в єдиномисліїї отара Христова. Шістнадцять років Вашого служіння в якості Предстоятеля нашої Церкви та Глави Київської єпархії свідчать про Вашу пастирську мудрість та батьківську опіку за всіма вірним чадами Божими. Обрання Вас на Київську Кафедру стало моментом очищення та оновлення Української Церкви. Духовенство старшого покоління добре пам’ятає, як змінилася атмосфера в церковному середовищі в Києві після приходу Вашого Блаженства. Під Вашим керівництвом відроджується справжня соборність. Відносини між Предстоятелем, духовенством та віруючими є дійсно Євангельськими взаєминами між отцем і дітьми. Всі ми відчуваємо на собі Ваше піклування та молитовну підтримку. Двері Вашого кабінету завжди відкриті для всіх, хто бажає отримати Ваше благословення та пастирську пораду. Ваші мудрі настанови допомагають запобігти багатьох помилок та врятувати багато душ для Царства Небесного.

Неможливо перерахувати, скільки разів авторитет Вашого Блаженства допомагав нам відстояти права нашої Церкви та захистити святе православіє. Ви стали справжнім Ангелом Української Церкви, який береже її та веде до тихої Небесної гавані.

Під керівництвом Вашого Блаженства Київська єпархія, незважаючи на складні умови її існування досягла справжнього розквіту. Лише за останній рік у Києві зведено більше тридцяти нових храмів та розпочато роботи по будівництву Свято-Воскресенського кафедрального собору.

Ваш авторитет у Православному світі є безумовним. Свідченням величі і визнання очолюваної Вашим Блаженством Київської Церкви, стало урочисте святкування 1020-ї річниці Хрещення Русі влітку минулого року. Матір міст Руських зібрала на Київських, благословенних апостолом Андрієм первозванним схилах сивочолого Дніпра – Руського Іордану, предстоятелів та представників усього Православного світу. Звершена у співслужінні на чолі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та у Бозі почившим новопреставленним Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм, Божественна Літургія, засвідчила всьому світу незмінну істину єдності Православія та його вірності канонічному устрою церковного буття. Засвідчила всьому Православному світові та тим, хто відділився від нього, про істинність і вірність того шляху, яким Ви йдете самі, та ведете свою паству.

Невтомними є Ваші апостольскі ноги, які невпинно виконують заповідь Христа – ідіть і проповідуйте! За минулий рік Ви звершили близько 60-ти архіпастирських візитів до єпархій Української Православної Церкви. Вашими руками освячено більше 25-ти Божих храмів та престолів, закладено перші камені під будівництво ще 10-ти. Священним Синодом під Вашим головуванням причислено до лику святих більше 60-ти угодників Божих, в яких ми отримали новий сонм небесних заступників та молитвенників перед престолом Господа. Неодноразово Ви відвідували Святу Землю, де молилися за всіх нас біля освячених присутністю Христовою святинь. Підносили свої гарячі молитви в черенчій республіці – Святій Горі Афон. Відвідували та укріпляли свою паству, розсіяну по лицю землі, у пошуках кращої долі.

Единодушною, сердечною і гарячою є наша сьогоднішня молитва до Небесного Пастиреначальника, біля ясел Котрого ми нині всі стоїмо. Ми просимо Його прийняти в дар наші немічні слова подяки за всі благодіяння Божі до нас, проявлені минулого року. Просимо ми Його і про те, щоб почув Він наше щире прохання, аби довгими були дні Ваші, і щоб ще багато-багато років не оскудівала в Вас міцність духовна і тілесна, дякуючи якій Ви мудро керуєте церковним кораблем, доволі міцно тримаючи, на перший погляд здавалося б немічними руками, його кермо. Народ Божий – те найцінніше в Церкві Христовій, що вручається Богом пастирю – переповнює сьогодні цей храм. Як пастир добрий, Ви не розгубили врученного, а примножили сторицею. Сьогодні Ви самі бачите благословенні Богом плоди Вашого Первосвятительства. Житниця повна, і без докору совісті Ви можете відповісти: ось я діти яких Ти мені дав.

Ваше Блаженство! Ми молимо Вашого небесного покровителя, нашого великого князя і просвітителя рівноапостольного Володимира – Красне Сонечко, Ваших святих попередників на Київській первопрестольній кафедрі Святої Русі: Михаїла, першого Митрополита Київського, святителя Костянтина, святителя Петра Могили, священномучеників Макарія, Володимира та Костянтина, щоб Вони очолили наші молитви за Вас та піднесли їх до престолу Вседержителя, молимо їх прохати у Господа Вам здоров’я та благословенного довголіття, на многії і благії літа.
 
Іспола еті Деспота, Ваше Блаженство!

Від імені вікарних архієреїв, духовенства, чернецтва та вірних Київської єпархії,
 
† Олександр,
єпископ Переяслав-Хмельницький,
вікарій Київської Митрополії,
секретар Київської Митрополії

8 січня 2009 року, Трапезний храм Києво-Печерської Лаври