СОФРОНІЙ, Архієпископ Черкаський і Канівський

 

Слово на вручення жезла Преосвященному Софронію,
єпископу Черкаському і Канівському

 
 

Преосвященний собрате, єпископе Софронію!

 
 

Промислительна десниця Божа привела тебе нині в цей святий храм, щоб обранням Священного Синоду Української Православної Церкви, силою й дією Святого Духа, через покладання рук святительських передати благодать архієрейського служіння в Церкві Христовій. Нині отримуєш ти нові церковні обов'язки, а з ними й силу для несення подвигу апостольського.

 

Приймаючи єпископський сан, треба особливо пам'ятати й усвідомлювати, що Всеблагий Господь, Який обрав тебе на це служіння, наділить тебе від Своїх великих щедрот необхідними благодатними дарами, які «завжди хворих лікують і вбогих наповнюють». Також потрібно пам'ятати, що Боже Домобудівництво неможливо здійснювати нашим недосконалим розумом і слабкими людськими силами. Тільки з допомогою Божою, завдяки благодатним дарам Святого Духа ми можемо стати добрими домобудівниками Божими. Тому необхідно постійно возгрівати в собі дари, дані через висвячення (2 Тим. 1, 6).

 

Сьогодні тебе було приєднано до наступників апостольського служіння, вбрано у святительський одяг й препоясано силою вищої ієрархічної влади. Тобі належить стати пастирем пастирів стада Христового, для яких ти повинен бути прикладом у служінні та житті. I лише тоді твоє слово буде переконливим, коли його підкріплюватиме приклад твого власного життя.

 

В єпископському служінні тебе очікуватимуть труднощі та випробування, але пам'ятай, що Господь Iсус Христос завжди посеред нас, від Нього улаштовуються шляхи людини, і Той, Хто прикликав нас до того чи іншого служіння, дасть нам для цього сили, мужність і самовладання.

 

«Жезл сили, - говоримо ми тобі з псалмоспівцем, - пошле тобі Господь» (Пс. 109, 2). Пам'ятаючи, на яку висоту звів тебе Господь Вседержитель, возгрівай у собі отриманий нині благодатний дар Святого Духа, вдосконалюй себе молитвою й постом, будь в усьому помірним, утримуй себе від зла й завжди пам'ятай слова апостола Павла: «Єпископ повинен бути непорочний, як Божий домобудівник, не зухвалий, не гнівливий... не користолюбець, а гостинний, який любить добро, доброчесний, справедливий, благочестивий, стриманий, який додержується правдивого слова, згідно з вченням...» (Тит. 1, 7-9); пильнуй повсякчас, щоб вовки не розікрали й не розорили твою паству, а якщо виникне потреба, будь готовий покласти життя своє за овець (Iн. 10, 11).

 

Сьогодні ми молимося разом із тобою і присутнім тут народом Божим про те, щоб служіння твоє було благоплідним для тебе й спасительним для пастви. Віримо, що віддаєш усі свої сили прославлянню імені Божого, процвітанню Церкви, відновленню моральних і культурних аспектів нашого життя, миру й добробуту Української держави.

 

А тепер, на знак архіпастирської влади, прийми цей жезл і від отриманої благодаті Всесвятого Духа благослови людей благочестивих, які нині з нами молитовно прославляли пам'ять великомученика Пантелеймона й молилися за твоє освячення.

 
 
 

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви