Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира організаторам, учасникам та гостям Десятої Міжнародної наукової конференції «Церква - наука - суспільство: питання взаємодії»

Організаторам, учасникам та гостям Десятої Міжнародної наукової конференції «Церква - наука - суспільство: питання взаємодії»


Шановна Вікторія Миколаївна!
Шановні гості та учасники наукового форуму!
Щиро вітаю Вас з початком роботи Десятої Міжнародної наукової конференції «Церква - наука - суспільство: питання взаємодії». Вже традиційно цей науковий форум збирає спеціалістів в галузі історії, археології, мистецтвознавства, джерелознавства, музеєзнавства для обговорення різних аспектів взаємодії Церкви, науки і суспільства.

2012 рік є ювілейним роком. Як Українська Православна Церква, так і вітчизняна наукова спільнота відзначають 245-ту річницю з дня народження та 175-ту річницю з дня смерті Київського митрополита Євгенія (Болховітінова), пам'яті якого традиційно присвячується ця конференція. Митрополит Євгеній був не тільки видатним церковним діячем, але й талановитим вченим. Його праці в галузі історії та археології суттєво вплинули на розвиток вітчизняної науки.

Творча взаємодія церковної та світської науки — один з найважливіших заповітів митрополита Євгенія. І можна лише вітати намагання організаторів та учасників нинішнього наукового форуму втілювати цей заповіт в життя. Конференція «Церква - наука - суспільство: питання взаємодії» є місцем кваліфікованих дискусій між вченими різних країн, різних шкіл та різних світоглядних переконань. Досвід доводить, що такий діалог є взаємнозабагачуючим.

Про авторитетність конференції свідчить і той факт, що вона проводиться вже вдесяте. Збірники матеріалів конференції — це висококваліфіковані наукові видання, присвячені проблемам вивчення історії та сьогодення церковного життя.

Одним зі співорганізаторів конференції виступає Київська духовна академія і семінарія Української Православної Церкви. В 2011 році між Академією і Національним Києво-Печерським історико-кульурним заповідником було підписано угоду про співробітництво. І нині ми бачимо добрі плоди взаємодії Київської духовної академії і Заповідника. Проводяться спільні конференції, реалізуються спільні видавничі проекти, планується розвивати взаємодію в музеєзнавчій та освітній діяльності. Сподіваюсь, що це важливе співробітництво буде розвиватися і в майбутньому.

Бажаю організаторам, учасникам та гостям конференції благословенних успіхів у справі вивчення минулого Церкви в Україні.
+ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ