Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятелю Польської Православної Церкви у Свято-Георгіївському Городницькому монастирі

 

 

 

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ

БЛАЖЕННІШОМУ САВВІ

МИТРОПОЛИТУ ВАРШАВСЬКОМУ І ВСІЄЇ ПОЛЬЩІ

ПРЕДСТОЯТЕЛЮ ПОЛЬСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

 

Ваше Блаженство!

 

 

У сьогоднішній урочистий день Ми та весь православний народ України раді вітати Вас на благословенній Українській землі.

Подія, що зібрала сьогодні Священний Собор ієрархів та віруючих на цьому святому місці є значною для всієї Української Православної Церкви. Двадцять років тому, у день пам’яті преподобного Симеона Столпника Нами було звершено першу літургію в цій святій обителі, як Предстоятелем Української Православної Церкви. То були важкі та багатостраждальниціькі роки для Православної Церкви в Україні. Після знаменних подій початку відродження Церковного життя, які ми по праву можемо назвати днями другого Хрещення Київської Русі, важка рана розколу спіткала Тіло Христове – Православну Церкву в Україні. Але, благословенням Божим та молитвами святого преподобного Симеона Столпника, який є небесним покровителем Городницького Свято-Георгіївського ставропігійного чоловічого монастиря, незважаючи на негаразди Православна Церква на Україні плідно звершує своє служіння та відродження.

Відродження Церкви – це не тільки відновлення будівель храмів. Це, по-перше, відновлення її духовної основи, священства, чернецтва. Саме Свято-Георгіївський Городницький ставропігійний чоловічий монастир Ми дійсно можемо назвати першовзірцем відродження чернечого життя на Україні після страшних років безбожної влади, адже вже тридцять чотири роки в стінах цієї святої обителі звучить тиха чернеча молитва за мир у всьому світі.

Радістю сповнені сьогодні наші серця, адже Ви, Ваше Блаженство, розділили сьогодні благодать літургійного спілкування із ієрархами Української Православної Церкви у цьому святому місці.

Разом із цим хочемо щиро подякувати Вашому Блаженству за те що Ви, отримавши Наше запрошення відвідали сьогодні це свято, щоб розділити його із нами всіма. Ми щиро вдячні Вашому Блаженству за духовну підтримку Української Православної Церкви та за Ваші щирі молитви о Нас.

Від щирого серця бажаємо Вам рясних Божих благословень, натхнення, наснаги та многіх літ у Вашому високому та відповідальному Предстоятельському служінні во славу Христової Церкви.

 

Із любов’ю у Христі,

 

+ВОЛОДИМИР

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

14 вересня 2012 р.