Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира з нагоди 20-річчя заснування Черкаської єпархії

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ СОФРОНІЮ
МИТРОПОЛИТУ ЧЕРКАСЬКОМУ І КАНІВСЬКОМУВаше Високопреосвященство! Всечесне зібрання!Сьогодні архіпастирі й пастирі Української Православної Церкви і сонм віруючих зібралися на цьому святому місці, щоб усім разом молитовно відзначити два славні ювілеї. Це - 20-річчя з дня заснування Черкаської єпархії і 20-річчя з дня архієрейської хіротонії Високопреосвященнішого митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

Від щирого серця вітаю Вас, дорогий владико Софроніє, і паству Черкаської єпархії із цими знаменними датами.

Усе своє життя Ви віддано присвятили служінню Богу і Його Святій Церкві. Двадцять років тому Вам було доручено нести хрест архіпастирського служіння на Богом береженій Черкаській землі, де Ви й понині гідно його звершуєте.

Особливо хочу відзначити Вашу сумлінність у виконанні покладених на вас Святою Церквою обов’язків і послухів, Вашу щирість і неупередженість. Ваша активна позиція і стійкість у питаннях церковного устрою, яка може іноді не співпадати з позиціями інших, є свідченням незалежності вашої думки, а вміння підпорядковувати свою думку рішенням соборного розуму, є взірцем розуміння засад соборності в церковному житті. Адже, за словами апостола Павла, "повинна бути між вами і розбіжність думок, щоб виявились серед вас досвідчені" (1Кор.11:19).

Ви, Ваше Високопреосвященство, подаєте достойний приклад як співбратам  архіпастирям, так і всім вірним Української Православної Церкви.

У день Ваших знаменних ювілеїв дозвольте висловити Вам, дорогий Владико, слова щирої подяки за Ваші сумлінні труди на Христовій ниві. Нехай Всемилостивий Господь і надалі укріпляє Вас, дарує здоров’я та наснагу для подальших трудів на славу Святої Церкви.

На увагу до Ваших заслуг перед Церквою та з нагоди ювілеїв - 20-річчя з дня архієрейської хіротонії та 20-річчя Черкаської єпархії вважаю справедливим удостоїти Вас високої церковної нагороди – відзнаки Предстоятеля Української Православної Церкви.

З любов’ю у Христі,+ ВОЛОДИМИР

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕКРВИ