Вітання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира організаторам, учасникам і гостям V Покровських міжнародних Місіонерсько-просвітницьких читань

 Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!
Дорогі браття й сестри! Пані та панове!

 


Вітаю вас, у святому граді Києві на традиційних Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читаннях.

Читання вже стали традиційними, і це дає надію, що з часом вони будуть охоплювати все нові й нові сфери, де віруючий розум може допомогти просвіті, а чисте і осяяне благодаттю серце зможе надихнути до нових звершень.

«Досвід християнської святості в освітньому просторі» — саме так визначили головну тему цьогорічних Читань організатори.

Невипадково нашу Батьківщину вже протягом багатьох століть називають Святою Руссю. Тут народилися для вічного життя наші мудрі предки, тут своєю кров'ю засвідчили Істину Христову мученики, тут просяяли святителі і преподобні. І саме тут народилася і уславилася багатовікова вітчизняна традиція просвіти.

Говорячи про витоки української педагогіки, неможливо обминути такі постаті, як свята княгиня Ольга та рівноапостольний князь Володимир, преподобний Нестор Літописець та благовірний Ярослав Мудрий та ще багато інших, котрі, пізнавши Істину, стверджували її власним життям серед свого народу, подаючи приклад поколінням прийдешнім. Відтак, і вся церковна педагогіка, спираючись на багатовіковий досвід святості, спрямована на утвердження дитини, підлітка, молодої людини в основах Христової Істини. Таке тільки життя і може називатися справжнім життям. Таке життя сповнене істинною свободою. Живучи таким життям, людина стає справді людиною, створеною за образом Божим.

Досвід вітчизняної святості закарбував у історичній пам’яті віхи трагедій і злетів, потрясінь і перемог, які пережили наша Церква і наш народ. А тому особливого значення набуває сьогодні збереження цієї спадщини для майбутніх поколінь. Саме цьому і повинно слугувати запровадження викладання у системі світської освіти курсів духовно-морального змісту, які ґрунтуються на православних традиціях освіти і враховують як тисячолітній вітчизняний досвід, так і найкращі досягнення сучасної християнської педагогіки.

Сподіваємось, що цьогорічні Покровські Читання стануть достойним внеском у скарбницю вітчизняної духовної просвіти, а кожен учасник зможе отримати для себе користь та наснагу для подальшого служіння на освітянській ниві. Прикликаємо Боже благословення на ваші труди.

«Єдиному Премудрому Богу, через Іісуса Христа, слава во віки. Амінь» (Рим. 14. 26).+ ВОЛОДИМИР,

Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви