Заява Священного Синоду Української Православної Церкви з приводу дій Священного Синоду Румунської Православної Церкви

24 жовтня 2007 року Священний Синод Румунської Православної Церкви на своєму засіданні прийняв рішення про відкриття нових єпархій, дві з яких (Бєльцька і Південно-Бесарабська) охоплюють частину Чернівецької та Одеської областей України і тим самим порушують цілісність канонічної території Української Православної Церкви.

 

Священний Синод Української Православної Церкви заявляє, що це рішення Священного Синоду Румунської Православної Церкви є небратнім по відношенню до Української Православної Церкви. Оскільки воно суперечить духу християнської любові і канонічній традиції Православної Церкви, яка передбачає, що в одному місті є лише один єпископ, Українська Православна Церква не може його прийняти.

 

Вищеозначені дії Румунської Православної Церкви становлять загрозу для цілісності не лише Української Православної Церкви, але й Української держави, оскільки створюють умови для зростання сепаратистських настроїв на Буковині та Одещині.

 

У зв'язку із сказаним ми від повноти Української Православної Церкви наполегливо звертаємося до Священного Синоду Румунської Православної Церкви з проханням переглянути прийняте рішення, щоб не порушувати церковного миру та виконати заповідь Христа: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ін 13:35).

 

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України

 

Члени Священного Синоду Української Православної Церкви:

 

† Никодим, митрополит Харківський і Богодухівський

 

† Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський

 

† Іоанникій, митрополит Луганський і Алчевський

 

† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський

 

† Антоній, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

 

† Марк, архієпископ Сумський і Охтирський

 

† Питирим, архієпископ Миколаївський і Вознесенський

 

† Митрофан, єпископ Горлівський і Слов'янський

 

† Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами УПЦ