Звернення до віруючої громадськості з проханням підтримати ініціативу створення Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії

Дорогі брати і сестри!

 

Сучасне суспільство невпинно розвивається. Цим обумовлюється необхідність для людини постійно вдосконалюватися. Українська Православна Церква не може залишатися осторонь від цих процесів. І одним із вагомих кроків, який вона робить на зустріч сучасному соціуму, це реформування системи духовної освіти.
 

17 листопада 2008 року Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення про відкриття Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії.
 

Цей навчальний заклад створюється у місті, де є велика кількість парафіяльних недільних шкіл, катехізаторські курси, а також, і це головне, Духовні Семінарія та Академія. Тож заснування тут чогось подібного та схожого на існуюче є недоцільним.
 

Єпархіальне духовне училище покликане бути школою нового зразка.
 

Важливо, щоб духовну освіту у ньому могли отримати не лише ті люди, які планують пов’язати своє життя з пастирським служінням, але й пересічні громадяни, які просто хочуть глибше дізнатися про життя Церкви.
 

Тобто ця школа має стати не просто системним навчальним закладом, але й взяти на себе функції Духовно-просвітницького центру.
 

Фундатори училища поставили перед собою завдання втілити в навчальний процес і діяльність найкращій досвід, яким володіє система духовної освіти Української Православної Церкви. І в той же час вони намагатимуться домогтися того, щоб училище мало якомога більше корисних особливостей, відрізняючих його від інших духовних шкіл.
 

Духовне училище Київської єпархії повинно мати такий високий рівень, щоб у найближчому майбутньому воно могло впевнено претендувати на державну акредитацію.
 

Усіх, хто хоче бачити нашу Церкву в розквіті, кому не байдужа подальша доля духовної освіти та тих, кому не все одно, хто буде розповідати нашим дітям про віру в Бога (західні сектантські проповідники чи православні священики) просимо знайти можливість і підтримати ініціативу Української Православної Церкви по створенню Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії.