КРИМ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол першого у світі храму-маяка

КРИМ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол першого у світі храму-маяка
КРИМ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол першого у світі храму-маяка
КРИМ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол першого у світі храму-маяка
КРИМ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол першого у світі храму-маяка
КРИМ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол першого у світі храму-маяка
У вівторок, 15 травня, мис селища Малоріченське (Велика Алушта, АР Крим) став центром уваги українських і російських ЗМІ. У цей мальовничий куточок півострова прибув Блаженніший Митрополит Володимир, щоб освятити престол першого у світі храму-маяка. Висота унікальної споруди – 60 метрів. Храм, побудований на кручі над морем, став справжньою окрасою узбережжя. Споруду увінчує хрест у формі земної кулі, в якій знаходиться обладнання маяка. Дивлячись на пишноту нової святині, складно уявити собі, що перший камінь в її підмурівок був закладений лише три роки тому – у жовтні 2004 року на день святкування Покрова Божої Матері.

Чин освячення храму Предстоятель Української Православної Церкви звершив у співслужінні митрополита Сімферопольського й Кримського Лазаря, архієпископа Львівського й Галицького Августина, а також кліриків Кримської єпархії. За богослужінням молилися голова Верховної Ради Автономії Анатолій Гриценко, Генеральний консул Росії в Сімферополі Олександр Ніколаєв, голова Севастопольської міської держадміністрації Сергій Куніцин, мер Алушти Микола Щербина, меценат проекту депутат Держдуми Російської Федерації Олександр Лебедєв і помічник командуючого ВМС України, капітан I-го рангу Микола Куліш.
 

На освяченні храму-маяка були присутні моряки Чорноморського флоту.
 

Унікальна церква, яку Блаженніший Митрополит Володимир освятив в ім'я святителя Миколая, є центральною частиною меморіального комплексу, побудованого в пам'ять про загиблих моряків, підводників і рибалок. У цокольному поверсі храму цього року планується відкрити музей морських катастроф ХХ століття, експонати для якого будуть передані з музеїв Військово-морських сил України й Росії. Також будуть функціонувати недільна школа та бібліотека. Спонсори проекту - російський Національний резервний банк, алуштинський пансіонат «Море» і банк «НРБ-Україна».
 

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир подарував храму ікону святителя Миколая з часткою чесних мощів і звернувся до присутніх зі словом проповіді. «Сьогодні ми стали свідками радісної події - запалилася ще одна молитовна лампада Святої Русі, - зазначив Блаженніший Владика. - Храм Божий - це місце духовного зростання християнина, місце вдосконалювання й святості. Нехай ця колосальна споруда стане не тільки орієнтиром для пропливаючих кораблів, але й духовним світочем, що вказує правильний шлях у бурхливому життєвому морі. Храм - це воістину тиха гавань, в якій кожна душа може знайти притулок і спокій. Благослови Господь усіх, хто брав участь у творенні цієї святині».


Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар у свою чергу подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за архіпастирський візит, батьківську турботу й за ту увагу, яку Предстоятель приділяє своїй пастві. «Сьогодні справді грандіозна подія в історії нашої єпархії. Завдяки благословенню Предстоятеля Української Православної Церкви й фінансовій допомозі Олександра Євгеновича Лебедєва вдалося реалізувати один з найбільш масштабних проектів в історії храмової архітектури, - сказав владика. - Перший у світі храм-маяк став набутком не тільки жителів Криму, але й усіх православних християн. Багато людей, які пропливають на кораблях повз узбережжя, побачать красу й силу православної віри, втіленої в цій споруді. Це істинне свідчення того, що благодать Божа осіняє Кримську землю і зміцнює православних християн».
 

Потім відбулося нагородження меценатів. Блаженніший Митрополит Володимир вручив ордена Української Православної Церкви всім, хто брав активну участь у будівництві храму. Серед нагороджених - політики України й Росії, представники бізнес-структур і керівники громадських організацій.


Архітектор проекту народний художник України Анатолій Гайдамака сказав, що цей храм - єдина у своєму роді будівля на пострадянському просторі. «Подібний проект ще нікому не вдавалося здійснити. Але головне те, що кожний, хто працював над храмом, залишив тут частинку своєї душі. Ми віддали цій святині багато любові, таланту й праці», - зазначив майстер.


Урочистості завершилися парадом на честь прибуття на Кримську землю Блаженнішого Митрополита Володимира. Стрункими шеренгами промарширували матроси Військово-морських сил України й почесна варта Чорноморського флоту Російської Федерації. Предстоятеля вітали представники громад Кримського козачого союзу на чолі з верховним отаманом, депутатом Верховної Ради Автономії Володимиром Черкашиним.


Перед від'їздом Його Блаженство благословив присутніх і поспілкувався з місцевими жителями, які подякували Архіпастиреві за подаровану радість бесіди й молитви.