ІНОКЕНТІЙ, колишній єпископ Конотопський і Глухівський

ІНОКЕНТІЙ, колишній єпископ Конотопський і Глухівський

У миру - Василь Никифорович Шестопаль
Народився 08.01.1945.
Тезоіменитство - 6 жовтня
Хіротонія - 05.10.1994
На спочинку з 08.05.2008

 

Єпископ Конотопський і Глухівський Інокентій (Василь Никифорович Шестопаль) народився 8 січня 1945 року у місті Горлівці Донецької області в родині робітника.
 

Після закінчення семирічної школи з 1959 по 1961 рік навчався в професійно-технічному училищі, одержав спеціальність столяра.
 

1962 року закінчив 10 класів у школі робочої молоді.
 

З 1964 по 1967 рік проходив військову службу в лавах Радянської армії.
 

Після демобілізації, 1968 року, вступив до Московської духовної семінарії, а 1972-го - до Московської духовної академії. Працював референтом у Відділі зовнішніх церковних зносин Московського Патріархату.


Закінчив академію в 1976 році з ученим ступенем кандидата богословських наук за роботу: "Олександрійська богословська школа".
 

З 1976 по 1977 рік навчався в аспірантурі при МДА.
 

21 жовтня 1977 року призначений викладачем Одеської духовної семінарії і секретарем Правління.
 

21 листопада 1977 року майбутній владика прийняв сан диякона, а 4 грудня - сан священика.
 

25 березня 1979 року ієрей Василій прийняв чернечий постриг з ім'ям святителя Інокентія (Веніамінова), митрополита Московського.
 

23 березня 1980 року монах Інокентій був возведений у сан ігумена.
 

5 жовтня 1994 року відбулася хіротонія в єпископа Тульчинського і Брацлавського.
 

30 травня 1999 року преосвященного Інокентія було призначено на Конотопську кафедру.