Вітальне слово Предстоятеля УПЦ організаторам, гостям і учасникам ІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування

 

ОРГАНІЗАТОРАМ, ГОСТЯМ І УЧАСНИКАМ

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНГРЕСУ ВЧИТЕЛІВ 

ПРЕДМЕТІВ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ

 

 

Дорогі брати і сестри!

 

Вітаю усіх вас з початком роботи ІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування. 

 

Добре відомо, що навчання в школі —  це не тільки набуття дітьми певних знань з загальноосвітніх дисциплін, але й виховання особистості, її соціалізація, підготовка до дорослого життя. Саме в шкільних класах закладається фундамент, на якому людина будує свій життєвий шлях. Тому як для Церкви, так і для суспільства загалом дуже важливо, щоби за шкільними партами наші діти могли долучитися до багатовікової духовної традиції нашого народу. А ця традиція бере свій початок у Дніпровській купелі, в якій 1025 років тому український народ зробив свій доленосний вибір. Українці – це християнська нація. Уся наша культура виросла на християнському ґрунті. І сьогодні, коли в українському суспільстві, як і в усьому світі, відбуваються процеси секуляризації, для нас важливо зберегти власну традицію, вкласти її в душі і серця молодого покоління.

 

У цій непростій справі маємо потрудитися усі ми. Безперечно, що важливою складовою процесу збереження та передачі нащадкам духовної спадщини українського народу є викладання предметів духовно-морального спрямування в дошкільних, середніх і вищих навчальних закладах. Тому сьогодні нам слід замислитися над якісним змістовим наповненням та методичним забезпеченням цих навчальних дисциплін, виділити основні проблеми, які виникають на шляху запровадження до навчального процесу, та знайти шляхи подолання цих складнощів.

 

Нам дуже приємно бачити, що Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова приділяє особливу увагу питанням викладання предметів духовно-морального спрямування. Свідченням цієї уваги є Всеукраїнський конгрес, який вже вдруге проводиться у стінах університету.

 

Сподіваюсь, що на цьому форумі відбудуться жваві дискусії, учасники конгресу зможуть обмінятися власним педагогічним досвідом та сформують свої рекомендації для сучасних вчителів та вихователів. 

 

Бажаю усім учасникам конгресу Божої допомоги у вирішенні актуальних проблем, які стоять перед сучасною школою.

 

 

 Прикликаю на Вас Боже благословення!

 

 

+ВОЛОДИМИР

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ