Вітальне слово Предстоятеля УПЦ організаторам, гостям і учасникам V міжнародної науково-практичної конференції «Духовна і світська освіта: історія взаємовідносин - сучасність - перспективи»

 

 

ОРГАНІЗАТОРАМ, УЧАСНИКАМ ТА ГОСТЯМОРГАНІЗАТОРАМ, УЧАСНИКАМ ТА ГОСТЯМ

V МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

«ДУХОВНА ТА СВІТСЬКА ОСВІТА:

ІСТОРІЯ ВЗАЄМИН – СУЧАСНІСТЬ – ПЕРСПЕКТИВИ»

 

 

Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико Ректор!

Возлюблені у Христі отці, брати і сестри!

 

 

Сьогодні ми відкриваємо вже п’яту Міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи». За ці роки конференція набула авторитету як в Україні, так і за її межами. Щороку на науковий форум до Києва приїздять викладачі і студенти усіх духовних шкіл України, представники світських вищих навчальних закладів та наукових інституцій, численні гості з-за кордону. За матеріалами конференцій готуються випуски «Трудів Київської духовної академії». В результаті до наукового обігу було введено чимало нових фактів, фахово обговорено гіпотези як церковних, так і світських вчених, налогоджено співпрацю між духовними та світськими навчальними установами.

 

У 2013 році як Українська Православна Церква, так і Українська держава відзначають 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Влітку в ювілейних урочистостях у Києві взяли участь Предстоятелі та представники усіх Помісних Православних Церков. Очолив святкування особисто Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Святкування відбулися і в інших містах України.

 

Сьогодні, коли ми святкуємо ювілей 1025-річчя Хрещення Русі, ми маємо замислитися над тим, як актуалізувати для наших сучасників багатовікову духовну спадщину Східного Християнства. Церква має в усі віки нести в світ слово Боже, свідчити про Христа, Який є Спасителем людства. У справі християнської місії одне з центральних місць належить духовній освіті. Саме тут, в стінах духовних академіїй і семінарій, відбувається підготовка майбутніх пастирів Церкви. Саме тут закладається фундамент церковного життя на багато років вперед.Тому наша Церква приділяє особливу увагу питанням розвитку системи духовної освіти. Глибоко символічним є той факт, що саме в цьому ювілейному році Священний Синод прийняв Концепцію вищої духовної освіти Української Православної Церкви. Крім того, у вересні цього року було відкрито магістратуру в Київській духовній академії. 

 

Відтепер перший ступінь навчання в нашій духовній школі становить чотирьохрічна семінарія, випускники якої отримують базову богословську освіту та диплом бакалавра православного богослов’я. Другим ступенем є дворічна магістратура, в якій студенти отримують спеціалізацію за одним з напрямків: біблійно-богословським, церковно-історичним та церковно-практичним. Кращі випускники магістратури будуть вступати до аспірантури при Київській духовній академії з метою написання та захисту Реалізуючи ці реформи, ми маємо прагнути зберегти усе те краще, що є в нашій системі духовної освіти та разом з тим збагатити нашу духовну школу здобутками сучасної світської вищої школи. Реалізації цього творчого завдання має сприяти, у тому числі, і проведення наукових форумів, подібних нинішньому. Саме на таких конференціях науковці та педагоги зі світських та церковних навчальних закладів мають добру нагоду обмінятися досвідом та налагодити співпрацю.

 

Бажаю учасникам і гостям конференції благословенних успіхів у вивченні минулого та сучасності духовної і світської освіти в Україні. Впевнений, що цей науковий форум буде сприяти розвитку вітчизняної богословської науки та освіти.

 

 

+ВОЛОДИМИР

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ