Вітальне слово Предстоятеля УПЦ організаторам та учасникам XI Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров»

 

ОРГАНІЗАТОРАМ ТА УЧАСНИКАМ 
XI МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ПРАВОСЛАВНОГО КІНО «ПОКРОВ»Шановні організатори та учасники
XI Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров»!Сьогодні розпочинає роботу черговий фестиваль православного кіно «Покров», який вже традиційно посідає особливе місце серед важливих подій в житті Української Православної Церкви. Ми з радістю благословляємо відкриття цього заходу. Адже переконані, що фільми християнського змісту є дієвим інструментом євангельського свідчення Церкви у сучасному світі.


Кіно народилося понад 100 років тому. А православне кіно народжується на наших очах. І дуже важливо, що є майданчик, де зустрічаються митці і глядачі. Дякуємо кінофестивалю «Покров» за таку можливість.


В 2013 році ми святкуємо 1025-річчя Хрещення Київської Русі, яке визначило релігійний і культурний вибір нашого народу. Маємо надію, що історія Святої Русі буде написана і мовою кіно.


Цього року ми також відзначили 1150 років початку просвітницької місії святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, що подарували нам писемність і Святе Письмо рідною мовою. Сподіваємося, що євангельські істини і християнські чесноти можуть бути перекладені на сучасну кіномову.


Сьогодні ми чекаємо на прем'єрний показ фільму про святителя Луку (Войно-Ясенецького) - святого страстотерпця і лікаря, який ніс свій хрест в богоборчому ХХ столітті. Його життя драматичне і драматургічне, сповнене християнського подвигу служіння Богові і ближньому. Надіємось побачити кіно, що вчить, виховує і запалює полум'я віри.


Хай Господь наш Ісус Христос, Який є джерелом справжньої творчості і обдаровує людей талантами, благословить вашу добру справу, а глядачам відкриє серця для сприйняття Божественної Премудрості.+ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ