Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ прокоментував ситуацію щодо конфлікту на будівництві католицького храму у Києві

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ прокоментував ситуацію щодо конфлікту на будівництві католицького храму у Києві

 

Як повідомили ЗМІ, 16 квітня на будівництві католицького храму св. Франциска Асізького у Києві під час молитви невідомі поранили з пневматичної зброї двох монахинь. Ситуацію довкола цього інциденту  прокоментував Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків  УПЦ архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан:

 

«Конфлікт, який вибухнув на місці будівництва католицького храму св. Франциска Асізького в Києві, що на Оболоні свідчить про негативні і небезпечні тенденції, що розвиваються в нашому суспільстві.

 

Застосування сили і, тим більше зброї, на захист своєї точки зору не за яких обставин неприпустимі і говорять лише про слабкість позиції і відсутності цивілізованих, гідних аргументів.

 

Подібні конфлікти, на наш погляд, можуть і повинні вирішуватися тільки мирним шляхом, через всебічний діалог, який має базуватися на не непримиренності, а повага один до одного. Для цього сьогодні є всі умови.

 

Використання зброї, яке мало місце на місці будівництва, суперечить усім законам, в тому числі і кримінальному кодексу України.

 

Стріляти в беззбройних - аморально.

 

Хотів би висловити співчуття черницям католицької громади, які отримали поранення і травми.

 

Сподіваємося, що у конфліктуючих сторін вистачить мудрості, бажання і прагнення вирішити це протистояння мирним шляхом, в дусі християнської любові».