КИЇВ. До України прибула правиця великомученика Георгія Побідоносця

 КИЇВ. До України прибула правиця великомученика Георгія Побідоносця
 КИЇВ. До України прибула правиця великомученика Георгія Побідоносця
 КИЇВ. До України прибула правиця великомученика Георгія Побідоносця
 КИЇВ. До України прибула правиця великомученика Георгія Побідоносця
 КИЇВ. До України прибула правиця великомученика Георгія Побідоносця

30 жовтня, з благословення Святішого Патріарха Константинополя і Нового Риму Варфоломія І і Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та за сприяння Президента України Віктора Януковича, з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон до України прибули чесні мощі (правиця) великомученика Георгія Побідоносця.


Делегацію Української Православної Церкви, яка доставила мощі, очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Варсонофій. Разом з правицею з афонського монастиря був привезений список  древної ікони великомученика Георгія Х століття.


З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви біля Святих воріт Києво-Печерської Лаври зустріч святині очолили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.


У зустрічі мощей участь взяли: ієрархи Української Православної Церкви – архієпископ Білогородський Миколай, єпископи Макарівський Іларій, Львівський і Галицький Філарет, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, духовенство Київської єпархії, вихованці Київських духовних шкіл, вірні.


 В  Успенському соборі перед мощами великомученика Георгія та його іконописним зображенням був відслужений молебень. 


За богослужінням молився Президент України Віктор Янукович.


Протягом наступних днів святиня перебуватиме у Стефанівському приділі Успенського собору. 4 листопада о 8-30 зустріч мощей відбудеться у столичному храмі Всіх Святих  (Залізничне шосе, 3).


Мощі великомученика Георгія  в Україні супроводжуватиме намісник монастиря Ксенофонт архімандрит Олексій.


 
 
Графік перебування правиці святого великомученика Георгія Побідоносця в Україні (30.10 - 05.12 2013 р.):
 
Києво-Печерська Лавра 30.10 - 4.11
Храм Всіх Святих м. Києва 4.11 - 10.11
Чернігівська єпархія, м. Козелець 10.11 - 10.11
Чернігівська єпархія, м. Чернігів 10.11 - 12.11
Харківська єпархія, м. Харків 12.11 - 17.11
Донецька єпархія, м. Донецьк 17.11 - 21.11
Дніпропетровська єпархія, м. Дніпропетровськ 21.11 - 26.11
Білоцерківська єпархія, м. Біла Церква 26.11 - 28.11
Житомирська єпархія, м. Бердичів 28.11 - 29.11
Житомирська єпархія, м. Житомир 29.11 - 1.12
Львівська єпархія, м. Львів 1.12 - 3.12
Спасо-Преображенський собор м. Київ 3.12 - 5.12
 
Святий великомученик Георгій Побідоносець
(II - III ст.) виріс у Каппадокії (Мала Азія) у християнській сім'ї. Вступивши до римського війська, святий Георгій своїми ратними подвигами заслужив увагу імператора Діоклетіана і був призначений одним зі старших воєначальників. Отримавши доручення імператора про переслідування християн, Георгій відкрито проголосив себе християнином і свідомо пішов на страждання заради Христа. Після восьмиденних тяжких катувань з вимогою зректися Христа, був обезголовлений у 303 (304) році. Шанування Георгія як святого відразу розповсюдилося по всій імперії і підтвердилося багатьма чудесами.
 
Син хрестителя Русі великого князя Володимира князь Ярослав Мудрий був охрещений з ім’ям Георгій. На початку 11 ст. Князь Ярослав (Георгій) спорудив у Києві поблизу Софійського собору мурований чоловічий монастир на честь свого небесного покровителя – святого вмч. Георгія Побідоносця. Наразі на цьому місці розбито сквер, посеред якого на фундаменті давньоруської Георгіївської церкви височить православний хрест.