МОСКВА. 2-5 лютого 2013 року пройшов Архієрейський Собор Руської Православної Церкви

 

5 лютого Освященний Архієрейський Собор Руської Православної Церкви завершив свої труди. У роботі Архієрейського Собору, до складу якого входить 290 ієрархів, взяли участь 280 із них. Третина єпископів — 88 — були висвячені протягом останніх чотирьох років. Засідання Собору проходили в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя.

 

На свідчення єдності Руської Православної Церкви на Собор прибули Преосвященні з 247 єпархій Росії, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також єпархій, що знаходяться у далекому зарубіжжі.

 

2 лютого, у перший день роботи Собору, з доповіддю про життя й діяльність Руської Церкви до Собору звернувся Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

 

Члени Собору заслухали доповідь Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в якій він дав оцінку сучасному стану канонічного Православ'я в межах України.

 

Наступними днями члени Архієрейського Собору в дусі церковної однодумності прийняли низку документів, запропонованих для розгляду Міжсоборною присутністю:

 

    «Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі»;

    «Положення про склад Помісного Собору Руської Православної Церкви»;

    «Позиція Церкви у зв'язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних»;

    «Позиція Руської Православної Церкви з реформи сімейного права та проблем ювенальної юстиції»;

    «Позиція Руської Православної Церкви з актуальних проблем екології».

 

Було затверджено нову редакцію Статуту Руської Православної Церкви з урахуванням внесених до нього поправок.

 

Одним із важливих документів, ухвалених Собором, стало Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей.

 

Собором було ухвалено Положення про нагороди Руської Православної Церкви. Документ упорядковує систему загальноцерковних та богослужбових нагород Руської Церкви, що їх було засновано в різні часи.

 
 

 На закінчення Освященний Архієрейський Собор ухвалив Постанови та звернувся з Посланням до кліру, чернецтва й мирян Руської Православної Церкви.

 

Усім дням роботи Собору передувало служіння Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя. На богослужіннях цими днями підносилися сугубі молитви про благополучне проведення Архієрейського Собору.

 

Прес-служба Архієрейського Собору