КИЇВ. Представники державних органів та релігійних організацій рекомендують Президенту ветувати закон про біометричні паспорти

22 жовтня в Кабінеті Міністрів України під головуванням віце-прем’єр-міністра України Р. В.Богатирьової відбулося засідання Комісії з питань забезпечення прав релігійних організацій. 


В нараді взяли участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій України, а також представники міністертсв і відомств, які дотичні до питань церковно-державних відносин. На порядок денний були винесені для обговорення питання прийнятих Верховною Радою України Закону №10492 «Про єдиний державний демографічний реєстр», Закону № 10221 «Про свободу совісті і релігійні організації» та інших. Також на нараді йшлося про можливість визнання релігійних організацій суб’єктами права щодо заснування навчальних закладів державного стандарту акредитації.


Зокрема, щодо можливості введеня біометричних паспортів позицію Української Православної Церкви представляв протоієрей Миколай Данилевич. Він нагадав про те, що Блаженіший Митрополит Київський і всієї України Володимир звернувся до Президента України з проханням ветувати Закон “Про єдиний державний демографічний реєстр”. Така позиція Української Церкви пояснюється тим, що згаданий Закон не визначає чітко з якою метою створюється демографічний реєстр. Окрім того, запровадження цього Реєстру є втручанням у приватне життя громадян, що суперечить як Конституції України (ст. 32), так і європейським правовим нормам. Даний Закон недосконалий ще й тим, що в ньому прописана можливість відмови від біометричного паспорта, проте не прописаний механізм реалізації цієї відмови.У своєму виступі протоієрей Миколай Данилевич вказав й на інші суперечливі моменти у даному Законі. Резюмуючи свій виступ священик попросив надіслати Президенту України рекомендацію ветувати цей Закон та відправити його на доопрацювання.


Позицію Української Православної Церкви щодо біометричних паспортів одностайно підтримали всі члени ВРЦіРО. Крім того, свою солідарність з позицією Української Церкви висловила представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини пані А.А.Філіпішина. Заступник Міністра юстиції А. Ю. Сєдов зазначив, що зі сторони Міністерства юстиції після ознайомлення з документом Президенту України також були направлені суттєві зауваження щодо Закону України “Про єдиний державний демографічний реєстр”.


Підводячи підсумок обговоренню, Віце-прем’єр-міністр України Р. В. Богатирьова запропонувала внести в протокол пропозицію Президенту України ветувати Закон про біометричні паспорти.