ІПОЛИТ, Єпископ Хустський і Виноградівський

ІПОЛИТ, Єпископ Хустський і Виноградівський
ІПОЛИТ, Єпископ Хустський і Виноградівський
ІПОЛИТ, Єпископ Хустський і Виноградівський

 

Слово на вручення жезла Преосвященному Iполиту, єпископу Білоцерківському, вікарію Київської Митрополії

 
 

Преосвященний собрате, єпископе Iполите!

 
 

Голос Великого Архієрея, Господа нашого Iсуса Христа, закликав тебе на жнива Господні. Визначенням Священного Синоду Української Православної Церкви обраний ти до вищого служіння в Церкві Божій.

 

Цього знаменного для тебе дня нам, твоїм старшим собратам, заповідано, за священною традицією, наставити тебе на великотрудний шлях архієрейського служіння словом пастирського повчання.

 

З юних років ти возлюбив Господа й обрав шлях служіння Йому. Освячений благодаттю єпископською через покладання рук наших ти приєднався до наступників апостолів і стоїш віднині в сонмі святителів Церкви Христової.

 

З благословенням і смиренністю подякуй Богові за всі Його благодіяння до тебе, нехай і в житті вічному сподобить тебе стати перед Небесним Престолом Слави серед святителів Божих, які своїм життям і працею прикрасили Церкву Христову.

 

Відтепер, за словами святителя Григорія Богослова, ти повинен стояти з Ангелами, славословити з Архангелами, підносити жертви на горній жертовник, священнодіяти з Христом, відтворювати творіння, відновлювати образ Божий, творити для горнього світу.

 

Пам'ятаючи, на яку висоту звів тебе Господь Вседержитель, свято пильнуй свій архієрейський сан. Незмінно зберігай вірність нашій Матері Церкві, беззастережно слухайся її Предстоятеля, аби не притерпіти осуду в день Страшного суду за клятвопорушення й недбальство в опікуванні врученої тобі пастви.

 

Плекай отриманий тобою дар Божий, постійно вдосконалюй себе постом і молитвою, будь добрим будівельником Христовим і домобудівничим таїн Божих (1 Кор. 4, 1), май у всьому помірність, оберігай себе від зла, будь світлом світові (Мф. 5, 14), прикладом для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті (1 Тим. 4, 12), утверджуй віру православну не на мудрості людській, а на силі Божій (1 Кор. 2, 5), паси стадо, наглядаючи за ним не вимушено, а охоче і богоугодно, не для ганебної користі, а з ретельності, будь взірцем в усьому (1 Пет. 5, 2-3), повсякчас пильнуй, щоб вовки не розікрали твоєї пастви, в разі потреби будь готовим покласти життя своє за овець (Iн. 10, 11).

 

Твій приклад і головний обов'язок перед Церквою й Богом - це проповідь слова Божого. Для повчання й утвердження у вірі та житті християнському були поставлені святі апостоли, до цього ж покликаний нині й ти, і горе тобі, якщо не будеш благовістити (1 Кор. 9, 16).

 

Не залишай без небесної їжі всіх, хто звертається до тебе, проповідуй слово, перестерігай із усяким довготерпінням і повчанням (2 Тим. 4, 2).

 

Сьогодні ми молилися разом із тобою і присутнім тут народом Божим, щоб служіння твоє було плідним для тебе й спасительним для пастви. Віримо, що віддаватимеш усі свої сили прославлянню імені Божого, процвітанню Церкви й нашої молодої української держави, що благодать Божа, яка немічних лікує і слабких зміцнює, невідступно супроводжуватиме тебе під час єпископського служіння, в якому зустрінеш ти безліч труднощів і випробувань. Але пам'ятай, що Господь Iсус Христос - завжди посеред нас, і що Той, Хто покликав нас до цього служіння, дасть нам силу, мужність і самовладання.

 

Візьми з рук наших цей жезл як знамення сили, яка посилається від Господа, як опору у твоїх працях, і ступи без остраху на шлях твій з любов'ю та духом лагідності (1 Кор. 4, 21).

 

А зараз від отриманої тобою благодаті Всесвятого Духа благослови тих, хто цього священного для тебе дня молився про тебе й очікує тепер твого першого архіпастирського благословення.

 
 
 

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви