Послание Председателя Синодального отдела религиозного образования, катехизации и миссионерства УПЦ по случаю начала нового учебного года

 

Возлюблені в Господі браття й сестри! Пані і панове! Любі діти та студенти!


Сердечно вітаю вас із початком нового 2013/2014 навчального року!Знову за шкільними партами й університетськими лавами у буденній праці творитиметься майбутнє нашої країни і цілого світу.


 Головна проблема освіти для багатьох полягає в тому, що не завжди швидко можна побачити її плоди. Іноді місяці й роки минають, поки стане відчутним, що недаремно працювали вчителі та учні. Ось чому у маловірних нехай не опускаються руки. Любі мої, будьте терплячими і наполегливими в опануванні знаннями, у вдосконаленні себе. Адже і землероб, засіваючи ниву, покладає надію на Бога, доглядає посіяне, смиренно чекаючи, допоки благословить Господь урожай.


У наполегливій праці учнів та вчителів не можна забувати про те, що в школі відбувається не лише засвоєння суми знань, а й виховання та становлення Образу Божого в дитині. Саме тому неможливо говорити про справжню освіту, якщо не буде в ній моралі, яка ґрунтується на віковічних християнських цінностях. Не ставлячи за мету клерикалізацію освіти, не виступаючи проти світського її характеру, Українська Православна Церква наполегливо виступає за надання українській освіті глибокого морального змісту, доповненого історико-культурним християнським досвідом.


Пам’ятаючи, що початок справжньої премудрості (Пс. 110. 10) має духовно-релігійне походження, прошу всіх вірних молитися про духовні перетворення в українській освіті. Знаючи, що Сам Господь закликав не перешкоджати дітям приходити до Нього (Мк. 10. 14), прошу і керівників освіти сприяти знайомству дітей, підлітків та молоді з традиційними православними моральними цінностями нашого народу.


Закликаю всіх представників влади надавати всіляку підтримку різним формам освіти та виховання. Закликаю представників бізнесових структур бути уважними до матеріальних потреб освіти та освітян, відгукуватися на прохання про допомогу — адже ці пожертви є інвестиціями в наше спільне майбутнє.


 Боже благословення хай повсякчас перебуває із усіма добрими трударями на ниві просвіти! Ласка Божа хай зміцнює ваші сили, додає натхнення для благородної праці з навчання, освіти та виховання!Завжди молюся за вас, любі мої, і бажаю вам успіхів в цьому навчальному році та в усі дні вашого подальшого життя!
+ Ф И Л И П,

митрополит Полтавський і Миргородський,
Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства
Української Православної Церкви,
Ректор Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії